Raków Częstochowa - Miedź Legnica 0:0. Beniaminek nie wystraszył się faworyta [ZDJĘCIA]

BR
Raków Częstochowa w pierwszym spotkaniu po powrocie do pierwszej ligi zremisował na własnym stadionie z Miedzią Legnicą 0:0. To zasłużony remis, bo obydwie drużyny miały okazję do strzelenia bramki, ale ich nie wykorzystały.

Zgodnie z oczekiwaniami pierwszy mecz po awansie cieszył się wielki zainteresowaniem publiczności. Spotkanie oglądało ponad 3600 kibiców, którzy byli ciekawi, czy Raków poradzi sobie w starciu z jednym z głównych faworytów do awansu do Ekstraklasy. Podopieczni Marka Papszuna nie zawiedli i nie przegrali z wyżej notowanym rywalem.

W pierwszej połowie to najpierw Raków stworzył dogodne sytuację, ale bramkarz gości, Paweł Kapsa obronił strzały Przemysława Oziębały i Rafała Figiela z rzutu wolnego. W Miedzi najlepiej układała się współpraca pary Łukasz Garguła- Tomislaw Bozić. Pierwszy podawał, drugi strzelał, ale bramka nie padła.

W drugiej połowie Miedź była blisko objęcia prowadzenia, ale Łukasz Garguła nieznacznie się pomylił. Raków mógł zdobyć natomiast gole po strzałach m.in. Jose Embalo i Papikyana, ale mecz ostatecznie zakończył się bezbramkowym remisem.

RKS Raków Częstochowa - Miedź Legnica 0:0 (0:0)
Kartki:

50' - Frank Adu
67' - Łukasz Garguła
86' - Rafał Figiel
90'+ - Jakub Łabojko