Raków Częstochowa - Lechia Gdańsk. Pierwsza sparingowa wygrana wicemistrza Polski. Poznaj wynik i zobacz ZDJĘCIA

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Piłkarze Rakowa Częstochowa pokonali w sparingu Lechię Gdańsk

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Piłkarze Rakowa Częstochowa pokonali w sparingu Lechię Gdańsk Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. Takow 1921/Twitter
Piłkarze Rakowa Częstochowa pokonali Lechię Gdańsk 2:1 w pierwszym letnim sparingu. Spotkanie rozegrane zostało w Ostródzie, a gole dla wicemistrza Polski strzelili Walerian Gwilia oraz Ivi Lopez. Honorowa branka dla gdańszczan była dziełem Dominika Piły. Zobaczcie zdjęcia z meczu Raków - Lechia.

Raków Częstochowa - Lechia Gdańsk 2:1. Pierwsza sparingowa wygrana wicemistrza Polski

Piłkarze Rakowa od poniedziałku przebywają na zgrupowaniu w Sochocinie koło Ciechanowa, a w środę 22 czerwca częstochowianie rozegrali pierwszy sparing w letnim okresie przygotowawczym. Rywalem wicemistrza Polski była Lechia Gdańsk, a spotkanie odbyło się na Stadionie Miejskim w Ostródzie, z którego na co dzień korzysta drużyna tamtejszego Sokoła zdegradowana niedawno z II ligi.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU RAKÓW - LECHIA

Obaj trenerzy umówili się na rozegranie czterech 30-minutowych kwart, więc piłkarze na boisku spędzili dokładnie dwie godziny. Raków szybko objął prowadzenie po strzale z dystansu Waleriana Gwilii. Lechia wyrównała na początku trzeciej kwarty po uderzeniu Dominika Piły. O zwycięstwie drużyny trenera Marka Papszuna przesądził Ivi Lopez. Hiszpan wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Patryku Kunie.

W zespole trenera Marka Papszuna po raz pierwszy zagrali pozyskani latem zawodnicy. Napastnik Fabian Piasecki wyszedł w pierwszej jedenastce, a obrońca Stratos Svarnas pojawił się na murawie na drugie 60 minut gry. Kolejny sparing częstochowianie zagrają w niedzielę. W ośrodku w Sochocinie, w którym przebywają na obozie, zmierzą się z Chojniczanką.

Raków Częstochowa - Lechia Gdańsk 2:1 (1:0, 0:0, 1:1, 0:0)
Bramki
1:0 Walerian Gwilia (14), 1:1 Dominik Piła (69), 2:1 Ivi López (77-karny)

Raków Trelowski (61, Kovačević) - Racovițan (61. Krzyżak), Arsenić (91. Rundić), Rundić (61. Svárnas) - Sturgeon (61. Tudor), Gwilia (61. Czyż), Sapała (45. Papanikoláou, 91. Lederman), Koczerhin (61. Szelągowski), Sorescu (61. Kun) - Musiolik (61. Wdowiak; 102. Papanikoláou), Piasecki (61. Ivi López).

Lechia Kuciak (61. Mikułko) - Stec (61. Neugebauer), Koperski (91. Brzęk), Maloča (61. Kryeziu), Pietrzak (61. Conrado) - Gajos (61. Sezonienko; 104. Okoniewski), Kałuziński (61. Biegański), Terrazzino (61. Kubicki), Durmuş (61. Piła; 104. Kurzydłowski) - Clemens (61. Flávio Paixão), Diabaté (61. Zjawiński).

Raków Częstochowa - Lechia Gdańsk. Pierwsza sparingowa wygra...