Raków Częstochowa - Błękitni Stargard Szczeciński 1:2. Goście dominowali od początku [ZDJĘCIA]

Adrian Heluszka, Fot. K. Kłusek
Raków Częstochowa nie sprostał Błękitnym. Piłkarze Rakowa Częstochowa ulegli w sobotnie popołudnie Błękitnym Stargard Szczeciński 1:2. Podopieczni Jerzego Brzęczka kończyli mecz w osłabieniu, gdy w 72.minucie drugą żółtą kartkę obejrzał Adrian Pluta.

Raków Częstochowa - Błękitni Stargard Szczeciński 1:2. Goście dominowali

Błękitni już od początku przejęli inicjatywę i w 9. minucie strzał Bartłomieja Zdunka z dystansu na poprzeczkę zbił Przemysław Wróbel. Podopieczni Jerzego Brzęczka pierwszą groźną akcję stworzyli sobie w 17. minucie, ale uderzenie Patryka Serafina zza pola karnego minimalnie chybiło celu. Raków podkręcił tempo w końcówce pierwszej odsłony, gdy swoje sytuacje zmarnowali najpierw Łukasz Kmieć, a później Dariusz Pawlusiński, który z rzutu wolnego tuż zza pola karnego przymierzył technicznie, ale minimalnie niecelnie.

W 52. minucie wynik spotkania otworzyli goście, gdy do pustej bramki po zagraniu Oskara Fijałkowskiego trafił Sebastian Inczewski. W 72. minucie za faul drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę dostał Adrian Pluta i Raków kończył mecz w dziesiątkę. Mimo liczebnego osłabienia w 83 minucie do wyrównania mógł doprowadzić Artur Pląskowski, ale jego strzał z około 11 metrów był bardzo niecelny.

Niewykorzystana sytuacja zemściła się na częstochowianach. W 88. minucie na piękne uderzenie z dystansu zdecydował się Patryk Baranowski i piłka po raz drugi ugrzęzła w bramce Rakowa. Częstochowianie rzucili się jeszcze do odrabiania strat, ale stać ich było tylko na zmniejszenie rozmiarów porażki. W doliczonym czasie gry bezpośrednio z rzutu wolnego trafił Wojciech Reiman, ale po bramce sędzia zakończył spotkanie.

Kolejny ligowy pojedynek Raków rozegra w Limanowej. Za dwa tygodnie na Limanowskiego przyjedzie natomiast Znicz Pruszków.