Puchary zamiast medali

(su)
Damian Psonka pechowo zakończył rywalizację w mistrzostwach.	ZDJĘCIE: KRZYSZTOF SULIGA
Damian Psonka pechowo zakończył rywalizację w mistrzostwach. ZDJĘCIE: KRZYSZTOF SULIGA
Bez medali wrócili z mistrzostw Polski zawodnicy Marcaru Błękitni Koziegłowy. Faworytem imprezy był Tadeusz Korzeniewski, aktualny mistrz Polski. Wraz z innymi zawodnikami Ekologa Polonii Piła szlifował formę w ...

Bez medali wrócili z mistrzostw Polski zawodnicy Marcaru Błękitni Koziegłowy.

Faworytem imprezy był Tadeusz Korzeniewski, aktualny mistrz Polski. Wraz z innymi zawodnikami Ekologa Polonii Piła szlifował formę w rozgrywanych na zachodzie imprezach.
Złoty medal wywalczył jednak w Zielonej Górze Dariusz Gil (POM Bosman Strzelce Krajeńskie), który minął linię mety 20 sekund przed rywalem. Trzeci był Radosław Czapla (Ekolog).

Zbigniewowi Adamusowi nie udało się włączyć do walki o medale. Kiedy po słabym początku zaczął doganiać rywali, spadł mu łańcuch. Później odrobił nieco straty, lecz do osiągnięcia lepszej pozycji zabrakło mu czasu. Zawodnik Marcaru zajął ostatecznie 7. miejsce. I tak wyprzedził jednak kilku silnych rywali m.in. Pawła Cierpikowskiego (Ekolog) i Tomasza Kiendysia (Mikomax Łódź). Sławomir Frejowski (Marcar) sklasyfikowany został na 13. pozycji, a Tomasz Dziuk na 24. ( w orlikach 12).

W juniorach młodszych 50. (na 75 startujących) był Emil Łabuś. Damian Psonka miał wypadek na zjeździe i doznał naderwania kręgów szyjnych. Start zakończył w szpitalu w gipsowym gorsecie. W młodziczkach i juniorkach młodszych 23. miejsce zajęła Natalia Kubalska.

Kolarze z Koziegłów nie przywieźli z mistrzostw medali, lecz puchary. Za zajęcie pierwszego i drugiego miejsca w challenge'u PZKol. za sezon 1999/2000 otrzymali je Zbigniew Adamus i Sławomir Frejowski. Damian Psonka dostał z kolei puchar dla najbardziej pechowego zawodnika mistrzostw.

Jak dowiedzieliśmy się od trenera Andrzeja Chmurzewskiego, Adamus przechodzi od 1 marca do zawodowej grupy MTB pod nazwą CCC Piechowice. Będzie w niej jeździł razem z Dariuszem Gilem. Kolarz Marcaru wypożyczony został do niej na pół roku z opcją transferu definitywnego.