Przegląd tygodnia z 22.01.2023 w Częstochowie. Najważniejsze wydarzenia od 15.01 do 21.01.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Częstochowy czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Częstochowy czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Częstochowy, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 15.01 a 21.01.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Ataki zimy w Częstochowie. Sypnęło śniegiem w nocy z 20 na 21 stycznia. Na drogach może być ślisko, ale miasto wygląda bajecznie”?

Przegląd tygodnia: Częstochowa, 22.01.2023. 15.01 - 21.01.2023: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Ataki zimy w Częstochowie. Sypnęło śniegiem w nocy z 20 na 21 stycznia. Na drogach może być ślisko, ale miasto wygląda bajecznie

Atak zimy w Częstochowie. Pierwsze, duże opady śniegu w 2023 roku. W nocy z 20 na 21 stycznia intensywnie padał śnieg i jest biało. Miasto wygląda magicznie, ale trzeba uważać, bo na drogach może być ślisko.

📢 Makabryczne sceny w Częstochowie! Amstaff zaatakował i zagryzł psa, a następnie rzucił się na kolejne. Policja szuka właściciela

Przerażające sceny rozegrały się w dzielnicy Raków w Częstochowie. Biegający wolno pies w typie amstaff rozszarpał małego psiaka. Później rzucił się na kolejne. - Jeden z moich psów jest w krytycznym stanie, drugi ma poszarpaną i przetrąconą łapę - relacjonuje pani Anna, mieszkanka Częstochowy. Agresywne zwierzę zostało obezwładnione i trafiło do schroniska. Policjanci poszukują właściciela.

📢 Remont DK91 w Częstochowie. Wymieniono pierwsze elementy na nowej estakadzie na Rakowie - zobacz FOTO

Remont "gierkówki" w Częstochowie. Jak zapowiadali drogowcy, ruszyły prace nad budową nowego wiaduktu na Rakowie. Przerwana kilka miesięcy temu inwestycja na DK91 wchodzi w kolejną fazę.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 22.01.2023: 15.01-21.01.2023 Częstochowa: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Częstochowie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Nowy budynek z lokalami komunalnymi w Częstochowie. Część mieszkańców już otrzymała klucze

Nowy blok w Częstochowie. 24 mieszkania powstały w nowym bloku, który został wybudowany w dzielnicy Raków, przy ul. Syrokomli 8, w Częstochowie. Inwestycja pochłonęła 4,1 mln zł. Pierwsi lokatorzy odebrali już klucze i mogli obejrzeć swoje "gniazka".

📢 Trwają poszukiwania zaginionego Józefa Krasowskiego. 77-letni mężczyzna wsiadł do pociągu i ślad po nim zaginął

Mundurowi z Komisariatu I Policji w Częstochowie poszukują 77-letniego Józefa Krasowskiego, który ostatni raz widziany był w czwartek, 19 stycznia około godziny 16.50 na Dworcu PKP Stradom w Częstochowie.

📢 Mundurowy z Olsztyna odnalazł swojego 66-letniego zaginionego sąsiada. Zrobił to w wolnym czasie

W środę 18 stycznia br. przed północą dyżurny miasta otrzymał zgłoszenie o zaginięciu mieszkańca Olsztyna k. Częstochowy. Istniało realne zagrożenie dla zdrowia i życia zaginionego, dlatego na miejsce niezwłocznie pojechały patrole policyjne i przewodnik z psem służbowym. Po 3 godzinach mężczyzna został odnaleziony przez policjanta, który w czasie wolnym od służby, razem z rodziną zaginionego, włączył się w poszukiwania.

📢 Politechnika Częstochowska ma nowoczesne laboratorium. Skorzystają z niego nie tylko studenci, ale i uczniowie

350 tysięcy złotych kosztowało nowoczesne laboratorium, które zostało stworzone w murach Politechniki Częstochowskiej. To właśnie w tym miejscu studenci - a także uczniowie - będą mogli uczyć się o sterowaniu i diagnostyce samochodu.

📢 Częstochowski „akropol” przechodzi do historii. Ruszyła budowa nowej estakady na Rakowie

Częstochowski „akropol”, który stał się obiektem żartów w sieci, przechodzi do historii. Właśnie ruszyła budowa nowej estakady na Rakowie. To jedno z trzech dwupoziomowych skrzyżowań, które powstają w ramach budowy nowej al. Wojska Polskiego w Częstochowie (DK-91). Jak na razie prace odbywają się pod ruchem na osi al. Pokoju - ul. Jagiellońska. Jednak jak zapowiada Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie w najtrudniejszym momencie robót ruch kołowy i tramwajowy (linii 1 i 2) zostanie całkowicie zamknięty.

📢 Tak powstawał "Potop" w Częstochowie! Zobacz niepublikowane wcześniej zdjęcia! Każdy chciał zobaczyć filmowców pod Jasną Górą

Tak powstawał "Potop" w Częstochowie! Jasna Góra - jako jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w całej Polsce - działa jak magnes na filmowców. To właśnie tutaj powstało ikoniczne dzieło Jerzego Hoffman - "Potop". Jeden z częstochowskich fotografów - 17-letni wówczas - Jacek Kamiński zaprezentował zdjęcia, które udało mu się zrobić w tym czasie. Zobacz niepublikowane wcześniej zdjęcia!

📢 Zabójstwo w woj. śląskim! Kobieta i mężczyźni są na policyjnej liście podejrzanych. Widzieliście poszukiwanych? Zobaczcie LISTY GOŃCZE

Zabójstwo w woj. śląskim! Prezentujemy zestawienie poszukiwanych kobiet i mężczyzn z terenu woj. śląskiego - znajdujących się na policyjnej liście podejrzanych o zabójstwo. Mundurowi publikują wizerunki osób podejrzanych o dokonanie zabójstwa. Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony poszukiwani.policja.pl. Są to osoby, których śląska Polska poszukuje z powodu możliwości popełnienia przestępstwa a art. 148 Kodeksu Karnego. - Kto zabija człowieka, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności - czytamy w Kodeksie Karnym.

📢 Awaria sieci ciepłowniczej w Częstochowie. Zimne kaloryfery i zimna woda w kranach!

Zima powoli ponownie daje o sobie znać, a mieszkańcy dzielnicy Tysiąclecie w Częstochowie mają poważny problem. W związku z awarią magistrali ciepłowniczej przy ul. Dekabrystów nastąpiło przerwanie dostawy ciepła i ciepłej wody. Sprawa wydaje się być skomplikowana. Fortum poinformowało bowiem, że z awarią powinno się uporać do... soboty, 21 stycznia, do godziny 15.00.

📢 Ekipa filmowa w Częstochowie! Kręcą serial Netflixa! Na dworcu PKP trwają zdjęcia do Rojsta 3? Zobacz fotografie

Filmowcy w Częstochowie! Ekipa filmowa, która produkuje serial dla platformy Netflix ponownie zawitała do Częstochowy. Przez kilka dni pod Jasną Górą będą powstawały zdjęcia z udziałem m.in. Magdaleny Różczki, Tomasza Schuchardta, czy Vanessy Aleksander.

📢 Pijany kierowca szalał na ulicach Częstochowy. Wszystko przez to, że zobaczył byłą partnerkę. W samochodzie jechało z nim 7-letnie dziecko

Zazdrość i złość bywają złymi doradcami. Przekonał się o tym 29-letni mieszkaniec Częstochowy. Mężczyzna na widok samochodu swojej byłej partnerki ruszył w szaleńczy rajd. Razem z nim jechało jego 7-letniego dziecko oraz 30-latka, z którą wcześniej pisał alkohol. Na efekty nie trzeba było długo czekać - nieodpowiedzialny kierowca doprowadził do kolizji. Na dodatek okazało się, że obowiązuje go sądowy zakaz prowadzenia...

📢 Krytykują plac Pamięci Narodowej w Częstochowie w nowym wydaniu. Co na to miasto?

Prace związane z zazielenieniem placu Pamięci Narodowej w Częstochowie dobiegły już końca. Ich efekt jednak nie wszystkim przypadł do gustu. Aktywiści zarzucają, miastu, że wszystko ograniczyło się do "wycinki kilku starych drzew, posadzeniu kilkunastu nowych, poszerzeniu istniejącej rabatki i wykopaniu drugiej". Radny PiS z kolei poddaje pod wątpliwość wygląd nowych ławek.

📢 To REKORDOWA waloryzacja emerytur! Podwyżki dla seniorów już od marca 2023! Sprawdź, ile możesz zyskać [OBLICZENIA]

To REKORDOWA waloryzacja emerytur! Rada Ministrów na październikowym posiedzeniu przyjęła projekt ustawy, który określa prognozowaną waloryzację emerytur w 2023 roku. Od 1 marca minimalna wypłata dla seniorów wyniesie 1588,44 zł, a świadczenia emerytalno-rentowe wzrosną o co najmniej 250 zł. Z naszej galerii dowiesz się, na jaką podwyżkę możesz liczyć.

📢 Tragiczny wypadek w Częstochowie. Pociąg potrącił młodego mężczyznę. Droga jest zablokowana

Młody mężczyzna potrącony przez pociąg w Częstochowie. Jak informuje portal Dzieje się - Śląskie: do wypadku doszło na wysokości przejazdu kolejowego przy ulicy Kiedrzyńskiej. Na miejscu obecne są służby, które zabezpieczają teren, w pobliżu wypadku występują utrudnienia.

📢 Nowa atrakcja na Śląsku Cieszyńskim OTWARTA! Już można zwiedzać Zamek w Grodźcu - po raz pierwszy w historii!

Nowa atrakcja na Śląsku Cieszyńskim OTWARTA! Urokliwy Zamek w Grodźcu Śląskim, należący do przedsiębiorcy Michała Bożka, od środy 18 stycznia zostanie po raz pierwszy w historii udostępniony zwiedzającym. Tym samym na mapie beskidzkich atrakcji przybędzie kolejna perełka, którą w wolnej chwili warto odwiedzić. Nam udało się wejść do środka już dzisiaj i zobaczyć atrakcje czekające na gości. Sprawdź CENNIK

📢 Zabójstwo w Częstochowie. Jest poszukiwany LISTEM GOŃCZYM za udział w pobiciu ze skutkiem śmiertelnym. Widzieliście go?

Powraca sprawa makabrycznego zdarzenia, do którego doszło w częstochowskiej dzielnicy Raków. Na placu Orląt Lwowskich, w biały dzień, agresor zaatakował innego mężczyznę młotkiem. Powodem napaści miała być zazdrość o byłą partnerkę. Poszkodowany mężczyzna doznał na tyle rozległego urazu, że jego życia nie udało się uratować. Obecnie częstochowscy policjanci poszukują Jordana Machuderskiego, który ścigany jest listem gończym wydanym przez częstochowską prokuraturę.

📢 Częstochowa. Remont DK91. Zjazd z Rakowskiej na Wojska Polskiego przywrócony

Od poniedziałku 16 stycznia kierowcy poruszający się przez Częstochowę napotykają na liczne utrudnienia związane z przebudową DK91. Nie można już przejechać miejskim odcinkiem "gierkówki" między ulicą Rakowską a Zawodziem w żadnym kierunku. Zamknięto też ważny zjazd na DK91 w kierunku Katowic, ale nie na długo.

📢 Dwie mieszkanki Częstochowy staną przed sądem za obraz Matki Boskiej w tęczowej aureoli. Są oskarżone o obrazę uczuć religijnych

Do dwóch lat więzienia grozi dwóm częstochowiankom, które są oskarżone o obrazę uczuć religijnych. Kobiety podczas trzeciego marszu równości, który odbył się w naszym mieście, niosły obraz Matki Boskiej w tęczowej aureoli. Akt oskarżenia w tej sprawie wpłynął już do sądu.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

iPolitycznie - Robert Telus o rozwiązaniu problemu zboża - skrót

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na czestochowa.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie