Przegląd tygodnia z 16.01.2022 w Częstochowie. Najważniejsze wydarzenia od 9.01 do 15.01.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Częstochowy czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Częstochowy czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Częstochowy, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 9.01 a 15.01.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „72. Parkrun w Lesie Aniołowskim w Częstochowie. Tym razem na starcie stanęło ok. 30 biegaczy”?

Przegląd tygodnia: Częstochowa, 16.01.2022. 9.01 - 15.01.2022: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 72. Parkrun w Lesie Aniołowskim w Częstochowie. Tym razem na starcie stanęło ok. 30 biegaczy

  1. Parkrun odbył się w sobotę 15 stycznia w Lesie Aniołowskim w Częstochowie. Tym razem na starcie stanęło 30 biegaczy, których w obiektywie uwieczniła Iga Papińska.

📢 Protest przeciwko segregacji sanitarnej i dyskryminacji w Częstochowie. Manifestujący sprzeciwiają się ustawie nr 1846 i szczepieniom

Około 200 osób wzięło udział w proteście zorganizowanym na Placu Biegańskiego w Częstochowie. Podobne manifestacje przeciwko segregacji sanitarnej, weryfikacji covidowej (ustawa nr 1846) i obostrzeniom organizowane są dzisiaj w miastach w całej Polsce. Manifestujący mówią, że pandemia to jeden wielki eksperyment i nie wierzą epidemiologom, którzy zachęcają do szczepień i przestrzegają przed kolejną falą zachorowań spowodowaną wariantem koronawirusa Omikron.

📢 Koronawirus w Śląskiem wciąż nie odpuszcza. Dziś przybyło aż 2055 zakażeń. Najwięcej w Katowicach, Sosnowcu, Bielsko-Białej, Bytomiu

Koronawirus w Śląskiem wciąż jest groźny, a nasze województwie znów znalazło się na czołowy miejscach listy z największą ilością zakażeń w Polsce. Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę, 15 stycznia, o kolejnych 16 tys. 896 przypadkach zakażenia koronawirusem w kraju. W naszym regionie odnotowanych zostało natomiast 2055 przypadków. Najwięcej w Katowicach, Bielsko- Białej i Sosnowcu, Bytomiu, Rybniku.

Tygodniowa prasówka 16.01.2022: 9.01-15.01.2022 Częstochowa: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Częstochowie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Najgłupsze memy o wsi i rolnikach z Podlasia. Miastowi są bezczelni! Zobacz najlepsze śmieszne obrazki 14.01.2022

Jeżeli wieś, to tylko podlaska! Z czym kojarzy się internautom polska wieś i rolnicy? Sprawdziliśmy, z czego śmieją się w sieci. Zobaczcie najlepsze memy i demotywatory o rolnikach. Tym razem zgromadziliśmy najlepsze memy o Podlasiu dotyczące tego obszaru. Jeżeli nie brakuje Wam dystansu do naszego regionu, możecie się nieźle pośmiać.

📢 Częstochowianie uczcili pamięć prezydenta Pawła Adamowicza, który trzy lata temu został zamordowany podczas finału WOŚP

Częstochowianie uczcili pamięć Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, który 14 stycznia 2019 roku został zamordowany przez Stefana W. podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zgromadzenie "Serce dla Prezydenta Pawła Adamowicza" zorganizował Komitet Obrony Demokracji.

📢 Raków Częstochowa rozegrał pierwszy sparing w Turcji. Wicemistrz Polski przegrał z Rapidem Bukareszt. Zobacz zdjęcia z meczu

SPORT: W piątek 14.01.2022 r. przebywający na zgrupowaniu w Turcji Raków Częstochowa rozegrał pierwszy sparing w czasie przygotowań do rundy wiosennej PKO Ekstraklasy. Wicemistrz Polski przegrał z Rapidem Bukareszt 1:2 (0:0). Bramkę dla Rakowa z rzutu karnego zdobył Jakub Arak. Zobacz ZDJĘCIA z meczu.

📢 To pierwsza taka Żabka w Śląskiem! W Katowicach powstaje bezobsługowa Żappka Store. Zobaczcie ZDJĘCIA

Żappka Store to całkowicie autonomiczny i bezobsługowy sklep, w którym można kupić przekąski czy napój w ciągu kilku sekund, bez kolejek, bez gotówki ani kontaktu z obsługą, 7 dni w tygodniu. Pierwszy taki lokal w woj. śląskim powstaje właśnie w Katowicach. Zobaczcie, jak wygląda!

📢 Dramatyczny wzrost zakażeń i zgonów! Gdzie w Śląskiem jest najgorzej? Są głównie "czerwone" strefy!

To nie są dobre informacje! Już od kilku tygodni malała liczba nowych zakażeń - w przeciwieństwie do liczby zgonów, która wciąż utrzymywała się na wysokim poziomie - a dziś duży wzrost! Jak poinformowało w piątek 14 stycznia Ministerstwo Zdrowia, ostatniej doby było 16 047 nowych zakażeń - to wzrost o ok. 35 proc. do ubiegłego piątku! Zgonów było 423 - to również wzrost, i to o aż ok. 62 proc. do ubiegłego piątku!

📢 Rekordzista z Częstochowy ma ponad 130 tysięcy zł długu za czynsz, ale 90 proc. lokatorów płaci regularnie

Ponad 130 tysięcy zadłużenia wobec ZGM TBS w Częstochowie, ma lokator-rekordzista. Wobec mężczyzny toczy się obecnie aż 8 postępowań sądowych i komorniczych. ZGM TBS podkreśla jednak, że czynsz regularnie płaci 90 procent lokatorów, a ich zadłużenie od lat utrzymuje się na stałym poziomie. Poza tym zadłużenie można odpracować.

📢 Najlepszy dom na świecie... jest w woj. śląskim! Wygląda obłędnie! Właśnie został nagrodzony

Najlepszy dom na świecie... jest w woj. śląskim! From the Garden House projektu katowickiej pracowni architektonicznej KWK Promes Roberta Koniecznego otrzymał tytuł - Archello BEST OF 2021. Dlaczego to taki niezwykły projekt, zapytaliśmy szefa KWK Promes. - Pracujemy teraz z bananami na twarzach - mówi zachwycony architekt Robert Konieczny.

📢 Częstochowa chce stworzyć Park Wypoczynkowy nad Wartą - zobacz WIZUALIZACJE

Częstochowa ma plan i wizję działań dotyczących "zielonej" Częstochowy. Główne kierunki to nowe miejsca rekreacji - poszerzanie zielonych płuc miasta, zachęcanie mieszkańców do tworzenia zielonych ścian i dachów - także poprzez uchwałę w sprawie zwolnień podatkowych oraz odbetonowanie tych fragmentów miasta, gdzie to jest możliwe.

📢 Najdroższe transfery trwającego okienka w PKO Ekstraklasie [TOP 5]

W trwającym okienku transferowym tylko trzy kluby PKO Ekstraklasy zdecydowały się wydać nieco więcej pieniędzy. Kto sięgnął głębiej do kieszeni? Oto TOP 5 najdroższych do tej pory transferów zimowego okna.

📢 ŚLĄSKIE WYZWISKA - znasz je? Zastanów się dwa razy, zanim kogoś tak nazwiesz. Tym obrazisz Ślązaka i Ślązaczkę

ŚLĄSKIE WYZWISKA - znasz je? Brzmią czasami egzotycznie, zabawnie, ale mogą obrazić! Rzecz o wyzwiskach, śląskich wyzwiskach. Te, choć są z reguły mało kulturalne, to zdarza się ich używać praktycznie niemal wszystkim - wszak każdy ma określone granice cierpliwości. Stąd też, wyzwiska wykształciły się nie tylko w każdym języku narodowym, ale też w gwarach i językach lokalnych.

📢 Które LICEUM w woj. śląskim jest najlepsze? Zobacz najnowszy RANKING 2022 Perspektyw

NAUKA. Ranking liceów 2022 w woj. śląskim. Sprawdź najlepsze licea w woj. śląskim. Miesięcznik Perspektywy opublikował najnowszy ranking najlepszych szkół ponadpodstawowych w kraju i w poszczególnych województwach. Sprawdźcie wyniki placówek z twojego miasta - kliknij w galerię.

📢 W Częstochowie powstaje NOWY Park Handlowy - Dor Plaza. Będzie w miejscu Tesco. Jakie sklepy się tam pojawią? Zobaczcie LISTA SKLEPÓW

INWESTYCJE w Częstochowie. Nowy park handlowy Dor Plaza. Jest on budowany w miejscu dawnego hipermarketu Tesco przy ulicy Drogowców, który był swego czasu największym hipermarketem tej sieci na świecie, został już niemal w całości wyburzony. Pozostała część budynku zostanie wykorzystana do budowy nowego parku handlowego Dor Plaza. Jakie sklepy wejdą w skład tego parku?

📢 Mróz? Żaden problem, wszak jakoś wyglądać trzeba! Zobacz te "zimowe stylizacje" prosto ze śląskich ulic

Uliczna moda - zobacz te "perełki". Za oknem temperatura poniżej zera... a na ulicach w woj. śląskim TAKIE stylówki. Odsłonięte łydki, krótkie spodenki... gdy wszyscy opatuleni są w ciepłe kurtki. Te i inne "stylówki" znajdziecie w naszej galerii. Zobacz te zdjęcia.

📢 Takie rzeczy można odliczyć od podatku w 2022 roku. Oto zasady ulgi podatkowej [16.01.2022 r.]

Początek roku kojarzy nam się z rozliczeniami podatkowymi. Choć w tym roku nastąpiło wiele zmian dotyczących podatków, to pamiętajmy, że rozliczamy się za rok 2021. Co możemy sobie odliczyć od podatku? Na jakie ulgi podatkowe możemy liczyć? Warto z nich skorzystać, aby nie stracić.

📢 "Polski Ład" 2022 - kalkulator wynagrodzeń. Tak będzie wyglądać pensja po zmianach podatkowych [16.01.2022 r.]

Od stycznia 2022 obowiązują zmiany podatkowe wprowadzone w ramach programu "Polski Ład". Ogromny pakiet zmian wpłynął na pensje Polaków. Wielu pracowników - szczególnie tych pobierających niższe świadczenia - odbierze wyższe wynagrodzenie. Będą też tacy, którzy na zmianach stracą. W galerii znajdziesz kalkulator wynagrodzeń uwzględniający zmiany w podatkach. Jaką kwotę netto dostaniesz na konto? Sprawdź.

📢 Na Jasnej Górze rozstrzygnięto Konkurs na Choinkę Wieczernikową. Główne nagrody pojechały do Węglowic

W czwartek 12 stycznia na Jasnej Górze odbył się finał XIV Konkursu na Wieczernikową Choinkę, w którym uczestniczyły szkoły i przedszkola z regionu częstochowskiego. Główne nagrody zdobyły Szkoła Podstawowa i Przedszkole z Węglowic.

📢 Pożar podczas święta chasydów w Lelowie. Strażacy interweniowali przy grobie cadyka

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Częstochowie interweniowali w jednym z budynków przy ulicy Ogrodowej w Lelowie, w którym odbywało się coroczne święto chasydów tzw. jorcajt (rocznica śmierci). Uroczystości przerwał pożar. Ewakuowano kilkadziesiąt osób.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Trzaskowski zarobił mniej niż wiceprezydenci Warszawy

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie