Przegląd tygodnia w Częstochowie, najważniejsze wydarzenia od 17.05 do 23.05.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Częstochowy nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Częstochowy nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Częstochowy, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 17.05 a 23.05.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „"Faszyn from Śląskie". Zobaczcie "najlepsze" stylizacje z ulic woj. śląskiego”?

Przegląd tygodnia Częstochowa od 17.05 do 23.05.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 "Faszyn from Śląskie". Zobaczcie "najlepsze" stylizacje z ulic woj. śląskiego

Śląskie. Fanpage na Facebooku "Faszyn from Śląskie" prezentuje "najlepsze" stylizacje wprost z ulic naszego regionu. Jak Śląskie ubiera się na co dzień? Oj bywa... różnie! Zresztą zobaczcie sami. Kliknijcie "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 Koronawirus w woj. śląskim. Kolejne zakażenia, trzy osoby zmarły

Mamy 97 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Z danych ministerstw wynika, że województwie śląskim zakażenie Covid-19 stwierdzono u 19 osób, aw szpitalu w Raciborzu zmarł 69-letni mężczyzna.

📢 Nowe zakażenia koronawirusem w woj. śląskim. Aż 162 przypadki

Nowy raport dotyczący koronawirusa [23 maja 2020, rano]. Większość nowych przypadków zakażeń Sars-CoV-2 pochodzi z województwa śląskiego. Niestety zmarło 8 kolejnych osób w skali całego kraju.

Tygodniowa prasówka 17.05-23.05.2020 Częstochowa: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Częstochowie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 117 nowych zakażeń koronawirusem w woj. śląskim. W całej Polsce 240

Mamy 240 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusa - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej zakażonych osób, bo 117 pochodzi z województwa śląskiego. Zmarło także kolejnych dziewięć osób, u których stwierdzono SARS-CoV-2.

📢 Eltrox Włókniarz Częstochowa chce postawić na szkolenie. Dlatego klub inwestuje w modernizację toru przy ulicy Brzegowej

Eltrox Włókniarz Częstochowa w przyszłości ma być klubem opartym na wychowankach. Prezes Michał Świącik powtarza, że szkolenie ma być w Częstochowie jednym z priorytetów. Na samych deklaracjach się nie kończy, bo zarząd Włókniarza już podejmuje działania, które maja pomóc w rozwoju adeptom. Jednym z nich jest rozpoczęty właśnie remont toru przy ulicy Brzegowej.

📢 Prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk uzyskał absolutorium. Poparli do radni Lewicy i Koalicji Obywatelskiej

Krzysztof Matyjaszczyk, prezydent Częstochowy uzyskał absolutorium i wotum zaufania. Podczas czwartkowej sesji prezydenta poparli radni Lewicy oraz Koalicji Obywatelskiej, a także radna niezależna, Krystyna Stefańska. Przeciwko głosowali wszyscy radni klubu Prawa i Sprawiedliwości.

📢 Częstochowa: Centrum przesiadkowe na Piłsudskiego już prawie gotowe. Wszystkie centra będą kosztować blisko 70 milionów zł

Częstochowskie centra przesiadkowe rosną w oczach. Zaawansowane prace są prowadzone m.in. w okolicach centrum na ulicy Piłsudskiego. Zobaczcie na naszych zdjęciach, jak wygląda postęp prac.

📢 Wstrzymanie ruchu na DK 1 w przyszłym tygodniu. Droga będzie czasowo zamykana z powodu prac przy budowie wiaduktu

Ruch na DK 1 w pobliżu granic województwa śląskiego i łódzkiego będzie w przyszłym tygodniu chwilowo wstrzymany z powodu budowy wiaduktu na nowym odcinku autostrady A1. Z utrudnieniami trzeba się liczyć w nocy z 25 na 26 oraz z 26 na 27 maja.

📢 Pamiętacie powódź Częstochowie, w maju 2010 roku ? ZDJĘCIA

Przed dziesięciu laty, w maju 2010 roku wielka powódź nawiedziła Częstochowę. Było gorzej niż w 1997 roku, podczas powodzi tysiąclecia, jak określano wtedy tę klęskę żywiołową.

📢 Do kiedy obowiązek noszenia maseczek? Czy 1 czerwca będziemy mogli je zdjąć?

To już ponad miesiąc, jak w Polsce obowiązuje obowiązek zakrywania ust i nosa. Jednak od kilku dni coraz częściej na ulicach można spotkać ludzi bez maseczki czy z maseczką zsuniętą np. na brodę. Nie jest tajemnicą, że jej noszenie jest dość uciążliwe. Kto wie, być może już niedługo nie będziemy musieli stwarzać pozorów, że nosimy maseczki? Wiceminister zdrowia zapowiedział, że obowiązek zakrywania nosa i ust może zostać złagodzony. Wkrótce rząd ma wprowadzić nowy etap łagodzenia obostrzeń w Polsce. Do kiedy trzeba będzie nosić maseczki? Czytaj więcej, kliknij w "zobacz galerię".

📢 Policja szuka pracowników. Podwyższa zarobki. Tak wygląda test MultiSelect 2020 - dostałbyś się? Rozwiąż QUIZ

Przyszli funkcjonariusze muszą nie tylko przejść testy sprawnościowe i z wiedzy ogólnej. Weryfikowane są także ich predyspozycje psychologiczne - a te sprawdza test MultiSelect, który zawiera łącznie 304 zadania/pytania.

📢 Retro Speedway: Złomrex Włókniarz Częstochowa - Unibax Toruń. Gospodarze przegrali z powodu groźnego upadku Szczepaniaka i Richardsona

Dzisiaj dzięki zdjęciom Ireneusza Romanka zapraszamy Państwa do podróży w czasie do 2008 roku. 1 maja 2008 roku Złomrex Włókniarz Częstochowy pełen żużlowych gwiazd przegrał u siebie z Unibaksem Toruń. Gospodarze mieli w tym meczu potwornego pecha. Przed meczem rozchorował się Greg Hancock, a w drugim biegu z powodu upadku częstochowianie stracili dwóch zawodników.

📢 Wojsko sprzedaje sprzęt. To pierwszy przetarg po ogłoszeniu pandemii koronawirusa. A co można kupić?

Wojsko sprzedaje sprzęt. Agencja Mienia Wojskowego we Wrocławiu mimo panującej pandemii organizuje przetarg na używany sprzęt wojskowy z demobilu. Asortyment artykułów wystawianych na sprzedaż przez AMW jak zawsze jest bogaty. Co znajdziemy w ofercie AMW? Przekrój oferty Agencji Mienia Wojskowego jest szeroki. Naprawdę długa lista pozycji jest obejmuje m.in. różne pojazdy - samochody, autobusy, ciągnik, żuraw na podwoziu ciężarówki... A prócz tego wiele innych artykułów, w tym nawet... papier toaletowy! Z tej oferty wybraliśmy największe hity i wyjątkowe okazje. Zobaczcie ZDJĘCIA i CENY - kliknijcie w "zobacz galerię".

📢 Katowice Airport: Remont terminala B na lotnisku w Pyrzowicach. Co się zmieni? Zobacz zdjęcia z prac

Jest już nowa, przeszklona elewacja, hala odlotów została bardzo powiększona. Są nowe zewnętrzne klatki schodowe. Z zewnątrz terminal B na lotnisku w Pyrzowicach wygląda, jakby remont zbliżał się do końca. Ale w środku - kompletna demolka. Wnętrza zostały całkowicie wypatroszone. Nie ma już starych klatek schodowych i nie ma jeszcze nowych. Stanowiska odprawy są w ruinie. Ciężarówki wywożą gruz i skute płytki. wszędzie wiszą kable. Firma Promus rozbudowuje terminal w Katowice Airport. A właściwie stawia go od nowa. Nowy terminal będzie gotowy na lato 2021. Zobaczcie plac budowy w maju 2020.

📢 Częstochowa: Centrum przesiadkowe na Stradomiu. Montowane są wiaty przystankowe i stojaki na rowery. Gotowa jest już ścieżka rowerowa

W Częstochowie trwa budowa trzech centrów przesiadkowych. Powstaną one przy dworcach Częstochowa Osobowa, Częstochowa Raków i Częstochowa Stradom. Przy tym ostatnim dworcu prace są już zaawansowane, ustawiono już m.in. wiaty i niewielkie elementy zadaszenie.

📢 Ministerstwo zdrowia odpowiada prezydentowi: Nie sfinansujemy testów dla pracowników przedszkoli, bo tego nie ma w wytycznych

Ministerstwo zdrowia nie sfinansuje testów na koronawirusa dla personelu przedszkoli, bo taj tłumaczy resort nie ma tego punktu w wytycznych dotyczących otwarcia przedszkoli. Z wnioskiem o przeprowadzenie testów dla osób opiekujących się przedszkolakami i dziećmi do lat 3 w ponownie otwieranych placówkach zwrócił się jeszcze w końcu kwietnia prezydent Częstochowy.

📢 Nextbike złożył wniosek upadłościowy. A co z rowerami miejskimi w Katowicach, Częstochowie, Chorzowie, Tychach i Sosnowcu?

Nextbike Polska jest w finansowych tarapatach, których powodem ma być pandemia koronawirusa. Spółka złożyła 19 maja wniosek upadłościowy. Co zatem z rowerami miejskimi w Katowicach, Częstochowie, Chorzowie, Siemianowicach Śląskich, ale też w Tychach i Sosnowcu? – Będą funkcjonowały normalnie – uspokajają w wydanym wczoraj oświadczeniu przedstawiciele firmy.

📢 Klubokawiarnia Alternatywa 21 znów zaprasza do siebie

Alternatywa 21 działająca przy ulicy Mielczarskiego 20 to wyjątkowe miejsce na mapie kulturalno-kulinarnej Częstochowy. W tym miejscu pracują osoby z niepełnosprawnościami i nie dość, że świetnie gotują, to jeszcze zarażają kulturą mieszkańców. Klubokawiarnia zaprasza do siebie już w czwartek 21 maja.

📢 Koronawirus: nowe zakażenia. W woj. śląskim ponad połowa nowych przypadków z całej Polski

Ministerstwo Zdrowia opublikowało popołudniowy raport prezentujący liczbę zakażeń SARS-CoV-2 w całym kraju. Wśród pozytywnych wyników badań na koronawirusa znaleźli się kolejni mieszkańcy województwa śląskiego.

📢 Śląskie: Mama 2-latki chorej na COVID19: Do cholery nikt nie ponosi odpowiedzialności za ten burdel?

Dramatyczny wpis na facebooku zamieściła pani Anna Rybnika, matka 2-letniej dziewczynki, która zaraziła się koronawirusem. Przez wiele dni próbowała dodzwonić się do rybnickiego sanepidu. Wszystko na nic. - Co to za instytucja, która gubi wyniki badań na chorobę zakaźną w czasach pandemii?!. Odpowiedź pań, że przedłużą nam kwarantannę, testów nie ma i musimy mieć pobrany wymaz na nowo. Do cholery nikt za to nie odpowiada? Nikt nie ponosi odpowiedzialności za ten burdel? Przecież my jesteśmy żywymi ludźmi, którzy robią wszystko, żeby uzyskać pomoc, bo jesteśmy zostawienie sami sobie - pisze pani Anna.

Po co nam Polski Ład?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie