Przegląd prasy z kwietnia 2020 w Częstochowie, najważniejsze informacje miesiąca

Diana Tobor
Diana Tobor
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Częstochowy czytali w ostatnim miesiącu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Częstochowy czytali w ostatnim miesiącu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w kwietniu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Częstochowy najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Auto już od 1,5 tys zł! Kup samochód od komornika. Zobacz oferty licytacji MAJ 2020”?

Przegląd kwietnia 2020 w Częstochowie: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z kwietnia 2020 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Auto już od 1,5 tys zł! Kup samochód od komornika. Zobacz oferty licytacji MAJ 2020

Licytacje komornicze aut - MAJ 2020. Nie od dziś wiadomo, że samochody są bardzo popularnym przedmiotem licytacji komorniczych. W powyższej galerii możecie zobaczyć najciekawsze oferty samochodów, które zostały wystawione przez komorników sądowych w maju 2020 w woj. śląskim. Sprawdźcie licytacje komornicze w maju 2020.

📢 Karaoke na balkonach w Częstochowie. Takiej imprezy w Polsce jeszcze nie było! Zobaczcie

W czwartkowy wieczór na balkonach wieżowców przy ulicy Żareckiej w Częstochowie zorganizowano balkonowe karaoke. Mieszkańcy wylegli na swoje balkony i śpiewali szlagiery z lat 70', 80' i 90'. To pierwsze takie karaoke w Polsce, mówili organizatorzy wydarzenia.

📢 Robisz te rzeczy w bloku? Tego nie wolno ci we własnym mieszkaniu! Wiedz, że możesz łamać prawo - również w czasie pandemii!

Jeżeli dysponujemy własnym, i to jeszcze własnościowym mieszkaniem, zatem teoretycznie moglibyśmy robić... co nam w duszy gra! Szczególnie w obecnej sytuacji - gdy w czasie pandemii w naszych czterech ścianach spędzamy większą część dnia. Nic bardziej mylnego! Istnieje szereg czynności, których zabronić może nie tylko wspólnota mieszkaniowa, ale także Polskie prawo. Kliknij w "zobacz galerię" i sprawdź, o których czynnościach mowa.

Prasówka kwiecień Częstochowa: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w kwietniu uwagę czytelniczek i czytelników z Częstochowy. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Burze w woj. śląskim. Zalane drogi, piwnice... Ponad 100 interwencji straży! ZDJĘCIA

Burze w woj. śląskim. W środę 29 kwietnia nad naszym regionem przeszły ulewy. Najbardziej ucierpiały miasta Zagłębia (m.in. Dąbrowa Górnicza i Sosnowiec). Mocno padało także w Żywcu. Straż odnotowała 110 interwencji.

📢 Te produkty wycofano ze sklepów. Mogą Ci zaszkodzić! Sprawdźcie, czy masz je w domu

Uważaj! Sprawdź, czy masz te produkty w domu! Mogą być szkodliwe dla zdrowia. Główny Inspektor Sanitarny w ciągu ostatnich miesięcy wycofał szereg produktów, które trafiły na sklepowe półki, ponieważ nie spełniały one ustalonych norm. To nie tylko żywność, ale i suplementy, czy produkty codziennego użytku. Zobacz ostrzeżenia GIS - które produkty mogą być szkodliwe? Kliknij "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 Rewitalizacja Starego Rynku w Częstochowie. Trwają prace intensywne, ale prawdopodobnie inwestycja będzie nieco opóźniona

Częstochowa mimo trwającej epidemii nie rezygnuje na razie z żadnych inwestycji. Jedną z nich jest kompleksowa rewitalizacja Starego Rynku. Obecnie trwają na nim intensywne prace. Stary Rynek miał być gotowy w połowie roku, ale jak udało się nam dowiedzieć, inwestycja z przyczyn technicznych może się nieco opóźnić.

📢 Chcesz przygotować się na atak koronawirusa? Sprawdź 12. rad śląskiego lekarza

Chcesz przygotować się na atak koronawirusa? Dr nauk medycznych Maciej Jędrzejko - lekarz z Sosnowca, mieszkający obecnie w Tychach przygotował COVID-owy dodekalog, czyli 12 zasad, które pomogą ujarzmić tę groźną chorobę. Mówi o ciekawych sprawach, m.in. masturbacji. By przeczytać wszystkie porady, należy kliknąć w przycisk "Zobacz galerię". To zestawienie TOP 12 rad lekarza z województwa śląskiego może okazać się niezwykle przydatne.

📢 Kiedy skończy się epidemia koronawirusa w Polsce? Poznaj nową datę szczytu zakażeń

Kiedy skończy się epidemia koronawirusa? Gdyby wprowadzone w kraju obostrzenia były niewystarczające lub ludzie ich by nie przestrzegali, moglibyśmy mieć obecnie około 60 tysięcy wykrytych przypadków - wynika z najnowszej analizy ekspertów z firmy ExMetrix, którzy stworzyli specjalny model prognostyczny dla epidemii SARS-CoV-2. Z racji, że rząd ostatnio złagodził niektóre restrykcje, pułap zachorowań w modelu podniósł się o około 1 200. Kolejne dane spływające z krajów, gdzie liczba dziennych zachorowań już spada, pozwoliły ustalić ekspertom również, że epidemia o 1.5-2 razy wolniej będzie wyhamowywała niż wcześniej rosła.

📢 Budują wiadukt na autostradzie A1. Układają ogromne belki na wiadukcie, są utrudnienia w okolicach Wikłowa

Autostrada A1 wciąż jest budowana. Ogromne prefabrykowane belki zawisną w ciągu najbliższych dni nad jezdnią gierkówki. Na placu budowy A1, którą obecnie jest DK1, budują nowy wiadukt. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w okolicach Wikłowa.

📢 Gdy skończy się pandemia koronawirusa, TE zawody będą poszukiwane! Sprawdź, kogo będą potrzebować pracodawcy

Pandemia koronawirusa już zmieniła rynek pracy. Kryzys mocno dał się we znaki specjalistom świadczącym profesjonalne usługi, a "docenia" teraz kasjerów i pracowników fizycznych. I wszystko wskazuje, że stan sprzed epidemii prędko nie wróci. Wielu pracodawców nie przetrwa, wzrośnie bezrobocie, część pracowników będzie musiała się przekwalifikować. Z drugiej strony niektóre profesje nabiorą nowego wymiaru i szacunku. Kogo będą potrzebować pracodawcy, kiedy epidemia już się skończy? Oto Top12 zawodów, na które powinno utrzymać się zapotrzebowanie także po pandemii - kliknij w "zobacz galerię" i sprawdź je.

📢 Policja spisuje przez koronawirusa. Memy o mandatach to hit internetu. Sprawdź, co internauci tworzą podczas kwarantanny

Mandaty w dobie koronawirusa stały się obiektem wielu żartów - policja ścigająca za każde możliwe odstępstwo od obostrzeń wprowadzonych przez wzgląd na epidemię wywołała lawinę komentarzy i memów. Radosna twórczość internautów jak zwykle poprawia humor. Czy zachowanie policji jest poprawne? Czy faktycznie trzeba ścigać Polaków za każde odstępstwo? Wielu internautów uważa, że policja stanowczo przesadza. Swoją frustrację i cięte poczucie humoru wyrażają w memach.

📢 Częstochowa: Budowa nowej linii tramwajowej trwa. Na pętlach przy Promenadzie i na Północy trwają intensywne prace

W Częstochowie mimo trwającej epidemii koronawirusa prowadzone są najważniejsze inwestycje. Wśród nich jest kompleksowa przebudowa i modernizacja linii tramwajowej. Obecnie intensywne prace trwają na terenie pętli tramwajowych znajdujących się niedaleko Promenady i w dzielnicy Północ. W obydwu miejscach pracuje ciężki sprzęt.

📢 Oto zaginieni w woj. śląskim. Rozpoznajecie ich? Można pomóc!

Oto zaginieni w woj. śląskim. W bazie Fundacji ITAKA znajduje się wiele plakatów poszukiwanych osób. Sprawdź, czy kogoś rozpoznajesz. Można pomóc! Kliknij "ZOBACZ GALERIĘ". Dane z kwietnia 2020 roku.

📢 Jak się zmieniało przez lata woj. śląskie? Dobrze pokazują to zdjęcia z satelity. Zobaczcie sami!

Jak bardzo w ostatnich latach województwo śląskie się zmieniało? Okazuje się, że dobrze widać to... na zdjęciach satelitarnych. Powstawały nowe hale, stadiony, drogi. Metamorfozę przeszły także centra miast. Włożono w to ogrom pracy i pieniędzy. Kliknijcie "ZOBACZ GALERIĘ" i sprawdźcie, jak zmieniał się nasz region.

📢 Strażacy OSP Janów stracili samochód gaśniczy w trakcie pożaru lasu w Teodorowie. Trwa zbiórka na nowy wóz

Ponad stu strażaków walczyło z wielkim pożarem lasu w Teodorowie w powiecie częstochowskim, który wybuchł w czwartek 23 kwietnia. Niestety w trakcie działań spłonął wóz OSP Janów. W internecie pojawiła się zbiórka na zakup podobnego wozu. Każdy może pomóc.

📢 Koronawirus w woj. śląskim. 52 nowe przypadki zakażenia. Są również trzy ofiary śmiertelne

Mamy 175 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - poinformowało w najnowszym komunikacie Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej zakażonych jest z województwa śląskiego. Resort dodał, że zmarło kolejnych pięć osób, w tym troje mieszkańców województwa śląskiego.

📢 Zakończenie ważnych inwestycji drogowych w Częstochowie ZDJĘCIA

Zakończyły się ważne inwestycje drogowe w Częstochowie.

📢 Częstochowa w czasach epidemii koronawirusa. Mieszkańcy próbują normalnie żyć. Zobaczcie zdjęcia

Choć do tej pory rząd nieznacznie poluzował restrykcje związane z pandemią koronawirusa, to mieszkańcy Częstochowy starają się żyć normalnie jak to tylko możliwe w obecnej sytuacji epidemicznej. Do dawnej normalności jednak jeszcze daleko. Zobacz zdjęcia.

📢 76. rocznica egzekucji Polaków w Gnaszynie ZDJĘCIA

W piątek przewodniczący Rady Miasta Częstochowy Zbigniew Niesmaczny oraz zastępca prezydenta Częstochowy Ryszard Stefaniak złożyli kwiaty i zapalili znicze w miejscu egzekucji dziesięciu Polaków, w dzielnicy Gnaszyn, w czasie II wojny światowej.
Ryszard Stefaniak złożył też d wiązankę kwiatów przy tablicy upamiętniającej Weronikę Plucińską, nauczycielkę w Publicznej Szkole Powszechnej w Kawodrzy Górnej w latach 1933-43, aresztowaną przez Gestapo i zamordowaną w KL Auschitz w 1943 roku. Tablica znajduje się przy Szkole Podstawowej nr 47.

📢 Ogromny pożar lasu w powiecie częstochowskim. Spłonął wóz strażacki. W akcji udział brały udział trzy samoloty i ponad stu strażaków

Na pograniczu gminy Koniecpol i Janów pali się ponad 10 hektarów lasu. W akcji gaśniczej udział brały trzy samoloty i ponad stu strażaków. Pożar został ugaszony przed godz. 21. Spłonął jeden z wozów strażackich.

Kiedy zostaną otwarte pływalnie?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3