Prestiżowy amatorski

(su)
W turnieju wystartowali tylko ci, którzy przeszli eliminacje. fot. JAKUB MORKOWSKI
W Bilard Clubie na Starym Rynku przy ul. Warszawskiej odbył się amatorski, lecz prestiżowy turniej bilardowy. Pula nagród wyniosła 1000 zł. Do rozgrywek dopuszczonych zostało ośmiu najlepszych zawodników wyłonionych ...

W Bilard Clubie na Starym Rynku przy ul. Warszawskiej odbył się amatorski, lecz prestiżowy turniej bilardowy. Pula nagród wyniosła 1000 zł.

Do rozgrywek dopuszczonych zostało ośmiu najlepszych zawodników wyłonionych w trakcie eliminacji, w których wystartowało prawie 50 graczy.

Już w pierwszym pojedynku spotkało sie dwóch faworytów. Mariusz Chmielarz pokonał w nim Mateusza Budkowskiego. Totalną klapą zakończył się występ dwóch innych faworytów. Tomasz Rogóż i Artur Kulig pożegnali się z turniejem już po pierwszym podejściu. Po ośmiu godzinach wyłoniono finalistów.

W meczu o zwycięstwo zagrali Mariusz Chmielarz i zaledwie 14-letni Dariusz Rozner. Bardziej doświadczony Chmielarz nie dał szans młodszemu koledze wygrywając 6:3.

Zawody uświetnił pokazem tricków bilardowych wicemistrz Polski Bartłomiej Wilk.

Zwycięzca wygrał 400 zł. Drugie miejsce uhonorowane zostało kwotą 300 zł, trzecie - 200 zł, a czwarte - 100 zł. Trzej pierwsi zawodnicy otrzymali także puchary.

Klasyfikacja końcowa: 1. Mariusz Chmielarz, 2. Dariusz Rozner, 3. Tomasz Sokół, 4. Mateusz Budkowski, 5.-6. Dariusz Gałązka, Krzysztof Nagiel, 7.-8. Artur Kulig, Tomasz Rogóż.