Porażka z Dalinem

(su)
Blok AZS-u w meczu z Dalinem nie miał wiele do powiedzenia. Foto:ZBIGNIEW BURDA
Lider serii B siatkarskiej I ligi okazał się zbyt wymagającym przeciwnikiem dla AZS-u Politechniki Częstochowa. Podopieczne trenera Janusza Majkusiaka przegrały wyjazdowy mecz 0:3.

W tym sezonie po raz pierwszy w ligowym spotkaniu zagrała w barwach AZS-u Politechnika Katarzyna Niedomagała.
- W połowie pierwszego seta zmieniła Kasię Sobotę. Myślę, że jak na debiut wypadła przyzwoicie - ocenia J. Majkusiak.

Pierwsze dwie partie toczyły się zdecydowanie pod dyktando gospodyń.
- Ewa Chrostek rozdzielała w Dalinie piłkę jak chciała. Rywal przewyższał nas w każdym elemencie gry - mówi szkoleniowiec.
Częstochowianki miały szanse na wygranie trzeciego seta prowadząc 22:19. Od tego momentu nie udało im się jednak zdobyć ani jednego punktu.
- W meczu zawiodły przede wszystkim zawodniczki, na których opiera się cała gra - Ilona Farkowska i Iza Kasprzyk - twierdzi trener Majkusiak.
W tym spotkaniu nasz zespół zagrał bez libero. Występująca na tej pozycji Kamila Kuligowska jest chora. Ze względu na kontuzję pauzuje natomiast Jolanta Sokalska.

Było to ostatnie ligowe spotkanie siatkarek w tym roku. Do wigilii trenować będą w Częstochowie, później rozjeżdżają się do domów.
- Wracają 1 stycznia, a treningi wznawiamy dzień później - mówi szkoleniowiec AZS-u.

Dalin Myślenice - AZS Politechnika Częstochowa 3:0 (25:14,25:15,25:22)

AZS: Sobota, Farkowska, Mortka, Kalinowska, Starzyk, Król - Niedomagała, Kasprzyk.