Porażka w dogrywce

[email protected]
Koszykarze Polonii (w ciemnych strojach) byli minimalnie gorsi od częstochowian.
Polonia Złomrex BMD Poraj stoczyła na wyjeździe bardzo zacięty pojedynek z AZS-em WSZ Częstochowa. Nasi koszykarze objęli początkowo prowadzenie, ale rywal odrobił straty i odskoczył nawet na kilka punktów.

Polonia Złomrex BMD Poraj stoczyła na wyjeździe bardzo zacięty pojedynek z AZS-em WSZ Częstochowa.
Nasi koszykarze objęli początkowo prowadzenie, ale rywal odrobił straty i odskoczył nawet na kilka punktów. W końcówce udało się doprowadzić do wyrównania. W regulaminowym czasie gry wynik brzmiał 73:73. W dogrywce minimalnie lepsi byli gospodarze.

– W tym meczu było bardzo dużo faulów. Już w 15 minucie straciliśmy rozgrywającego Przemka Ujmę. Drugi rozgrywający Darek Szymczyk grał całą drugą połowę z czterema przewinieniami. Siłą rzeczy nie mógł więc bronić na całego. W czwartej kwarcie boisko musiał opuścić Jacek Chądzyński, a w dogrywce Paweł Gałka – mówi zawodnik Polonii Przemysław Małoszyc.

AZS WSZ Częstochowa – Polonia Złomrex BMD Poraj 87:85 (19:26, 19:15, 20:14, 15:18), dogrywka 14:12.
POLONIA: Knapczyk 23 (5x3), Gurbała 18 (1), Ujma J. 15, Chądzyński 11 (1), Szymczyk 8, Ujma P. 8, Gałka 4, Minkina 1, Chrobot 0, Małoszyc 0.

Wyniki pozostałych spotkań: KS Hawajskie Koszule Żory – MCKiS Jaworzno 92:77, Mickiewicz Katowice II – AZS Opole 58:87, GTK Gliwice – CKS Czeladź II 61:58, Zagłębie Sosnowiec – AZS Gliwice 92:102.