Porażka osłabionej Częstochówki

(su)
Rezerwy Sparty Lubliniec pokonały u siebie 3:2 Promień Glinica. Fot. Żaneta Gajda
W piłkarskiej klasie A Zawadzie Warta podejmowała Spartę Szczekociny. Uległa spadkowiczowi 2:3, tracąc bramkę w ostatnich minutach. Prowadzenie dla gości zdobył w 40 min. Dariusz Kusiak.

W piłkarskiej klasie A Zawadzie Warta podejmowała Spartę Szczekociny. Uległa spadkowiczowi 2:3, tracąc bramkę w ostatnich minutach. Prowadzenie dla gości zdobył w 40 min. Dariusz Kusiak. Wyrównał z wolnego Krzysztof Knaś. Na 2:1 dla Sparty strzelił gola Robert Wencel, a do kolejnego remisu doprowadził Łukasz Bogucki. Zwycięskiego gola dla Sparty zdobył Kusiak.

- Przegraliśmy pechowo, po kuriozalnych błędach bramkarza - twierdzi prezes Warty Jan Woldan.

Częstochówka-Parkitka uległa na własnym terenie Orkanowi Gnaszyn 1:4. Gospodarze byli osłabieni absencją pauzujących za czerwone kartki Pawła Króla i Daniela Nicewicza. Z powodu kontuzji nie wystąpił Paweł Łyczbiński. Częstochówka stracił gola już w 30 sekundzie po trafieniu Piotra Bieleckiego. Po przerwie na 2:0 podwyższył Rafał Zębik. Gospodarze odpowiedzieli bramką Dariusza Kryka. Później na listę strzelców wpisał się jeszcze dwa razy Janusz Cianciara.

Podokręg Częstochowa

Grupa I: Pogoń Kłomnice - Pogoń Kamyk 4:5, Liswarta Popów - Alkas Aleksandria 6:1, Naprzód Ostrowy - Sokół Parzymiechy 5:0, Błękitni Libidza - Polonia Unia Widzów 8:1, Unia Rędziny - Grom Miedźno 7:1, Płomień Czarny Las - Sokół Wręczyca 0:2, Oksza Łobodno - Liswarta Krzepice 2:0.

14. Polonia 3 0 3:20

Grupa II: Warta Callida Myszków - Piast Przyrów 0:1, Polonia Poraj - Płomień Kuźnica Marianowa 3:2, Skra Częstochowa - Sokół Olsztyn 4:1, Warta Zawada - Sparta Szczekociny 2:3, Kamienica Polska - Olimpia Huta Stara 3:1, Częstochówka-Parkitka - Orkan Gnaszyn 1:4, Błękitni Aniołów - Orkan Rzerzęczyce 0:1.

Podokręg Lubliniec

Żwirex Hadra - Huragan Jezioro 1:2, Dragon Rusinowice - LKS Sieraków Śląski 5:0, Sparta II Lubliniec - Promień Glinica 3:2, Małapanew Kuczów - Orzeł Pawonków 1:0, Pokój Sadów - Śląsk Koszęcin 3:1, Rybak Ciasna - Rozwój Olszyna 3:1, Mechanik Kochcice - Liswarta Lisów 3:1.

1. Mechanik 4 12 11:3

2. Małapanew 4 9 9:2

3. Sparta 4 9 7:5

4. Huragan 4 9 6:7

5. Dragon 4 6 9:8

6. Rybak 4 6 8:7

7. Pokój 4 6 7:6

8. Rozwój 4 6 5:9