Politechnika rozgromiła opolski AZS

(su)
Po przerwie wznowiły rozgrywki zespoły Ligi Akademickiej Koszykówki. Politechnika Częstochowa pokonała na wyjeździe AZS Opole 85:62 (32:11, 21:21, 13:22, 19:8).

Po pierwszej, wysoko wygranej przez podopiecznych Ryszarda Janasa kwarcie, w następnej opolanie potrafili się zmobilizować i zakończyć ją remisem. W trzeciej częstochowianie popełnili wiele błędów i wysoko ją przegrali. W czwartej Politechnika zagrała na swoim poziomie, nie dając rywalowi szans. Najskuteczniejsi w naszym zespole byli Adam Karkoszka i Daniel Pełka. Wyniki pozostałych meczów: Uniwersytet Gdańsk - AZS Politechnika Koszalin 91:76, AZS Uniwersytet Warszawa - AZS Akademia Rolnicza 80:101.

POLITECHNIKA: Czajkowski (10), Manowski (0), Pawlik (9), Lewandowski (6), Zadęcki (5), Karkoszka (30), Pełka (18), Mrówczyński (7).

1. Częstochowa 10 19 824:656
2. Lublin 10 18 903:836
3. Gdańsk 10 16 768:734
4. Koszalin 10 16 841:818
5. Piotrków T. 9 14 751:732
6. Opole 10 14 814:826
7. Warszawa 10 14 733:800