Politechnika mocniejsza od Sokoła

(tk)
Siatkarki SPS Politechniki odniosły cenne zwycięstwo w Chorzowie.
Siatkarki SPS Politechniki ponownie okazały się bezkonkurencyjne. Tym razem w meczu wyjazdowym bez straty seta pokonały Sokół Chorzów. Już w pierwszej partii akademiczki zaprezentowały szeroki wachlarz umiejętności.

Siatkarki SPS Politechniki ponownie okazały się bezkonkurencyjne. Tym razem w meczu wyjazdowym bez straty seta pokonały Sokół Chorzów.

Już w pierwszej partii akademiczki zaprezentowały szeroki wachlarz umiejętności. Głównymi atutami naszej drużyny były: precyzyjna zagrywka i skuteczny atak, w którym brylowała Agnieszka Starzyk.

W drugiej odsłonie gra się wyrównała, chociaż przez cały czas wydarzenia na parkiecie kontrolowały częstochowianki. Bardzo dobrze rozdzielała piłki Weronika Kaczmarek, która w tej części meczu często na środku uruchamiała Magdalenę Fedorów i Aleksandrę Król. W decydującym momencie do walki włączyła się Izabela Kasprzyk.

W trzecim secie SPS prowadził już 12:6. Wydawało się, że już nic nie stanie mu na drodze do zwycięstwa. Tymczasem Sokół powoli zaczął odrabiać starty. Uzyskał nawet jednopunktową przewagę 19:18, ale to wszystko na co było go stać. Podopieczne Rafała Bogusa szybko zniwelowały dystans i narzuciły własne reguły gry.

— Zespół miał chwilę przestoju, ale ogólnie zagrał bardzo dobre spotkanie. Wszystkie zawodniczki zasłużyły na słowa uznania — podsumował krótko drugi trener SPS Janusz Majkusiak.

Ważne zwycięstwo odnieśli siatkarze Delic Polu Norwid. W ostatniej kolejce spotkań o mistrzostwo drugiej ligi podopieczni Janusza Sikorskiego na wyjeździe pokonali Ikara Legnica.

— Co jest bardzo istotne, popełniliśmy mało własnych błędów. W mojej opinii zagraliśmy najlepszy mecz w tym sezonie — stwierdził trener Sikorski.

Sukces zaliczyły siatkarki trzecioligowego Domeksu Częstochowianki, które w Myszkowie pokonały tamtejszy MTS AS 3:1. — Dominowaliśmy nad rywalkami w każdym elemencie. Mecz powinien się zakończyć w trzech partiach. Na własne życzenie przegraliśmy jednak trzeciego seta — przyznał trener Paweł Kapica.

SOKÓŁ CHORZÓW – SPS POLITECHNIKA CZĘSTOCHOWA 0:3 (17:25, 21:25, 20:25)

SPS:
Kaczmarek, Starzyk, Węcławek, Fedorów, Kasprzyk, Król.

IKAR LEGNICA – DELIC POL NORWID CZĘSTOCHOWA 0:3 (23:25, 18:25, 20:25)

DELIC POL:
Fijałek, Sekuła, Szczepanik, Gościniak, Kordysz, Lech – Kryś (libero), Żak, Guindo.

MTS AS MYSZKÓW – DOMEX CZĘSTOCHOWIANKA 1:3 (8:25, 15:25, 25:20, 15:25)