Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pod błękitnym pegazem

(wp)
Autorskie Liceum Artystyczne "zadebiutowało" na targach edukacyjnych, gdzie wzbudziło spore zainteresowanie zwiedzających. Fot. ARTUR WOJCIECHOWSKI
Autorskie Liceum Artystyczne "zadebiutowało" na targach edukacyjnych, gdzie wzbudziło spore zainteresowanie zwiedzających. Fot. ARTUR WOJCIECHOWSKI
W tym roku wystartują dwie nowe szkoły społeczne o profilu artystycznym. Ich organizatorki czerpały wzór z działających już od 8 lat we Wrocławiu Autorskich Liceów Artystycznych ALA.

W tym roku wystartują dwie nowe szkoły społeczne o profilu artystycznym. Ich organizatorki czerpały wzór z działających już od 8 lat we Wrocławiu Autorskich Liceów Artystycznych ALA. Jako godło szkół przyjęły to samo logo: błękitnego pegaza.

Od ubiegłego roku zarejestrowane jest Społeczne Liceum Ogólnokształcące Autorskie Liceum Artystyczne ALA w Częstochowie powołane przez Towarzystwo Edukacji Otwartej. W trakcie rejestracji jest Społeczne Autorskie Gimnazjum Artystyczne SAGA. Obie szkoły mają swoją siedzibę w budynku przy ul. Okólnej 70.

- ALA to szkoła alternatywna, której głównym założeniem jest zindywidualizowany plan i tok nauczania umożliwiający realizację programu według zainteresowań i możliwości ucznia. Posiada uprawnienia szkół publicznych. Obok standardowego programu zajęć zapewniamy młodzieży możliwość rozwoju zainteresowań pod kierunkiem uznanych artystów - mówi pedagog Zofia Gralak, dyrektor SLO ALA.

W ulotce informacyjnej czytamy, że szkoła zatrudnia przyjazną i kompetentną kadrę nauczycieli, zapewnia uczniom opiekę psychologiczną (psychologiem jest druga z organizatorek, Dorota Wojciechowska, dyrektor Gimnazjum SAGA). Zajęcia artystyczne podzielone są na bloki: plastyczny, muzyczny, literacko-dziennikarski, teatralny, grafiki komputerowej. Są one realizowane w wymiarze 4 godzin tygodniowo.

- Warunki przyjęć takie same jak do innych gimnazjów i liceów. Dodatkowo z kandydatami przeprowadzana jest rozmowa, która ma pomóc w rozpoznaniu predyspozycji młodych ludzi. Nie są wymagane wybitne uzdolnienia artystyczne.

Sztuka jest drogą do rozwoju - tłumaczy Zofia Gralak.

Spotkanie informacyjne dla rodziców i uczniów zainteresowanych szkołą odbędzie się w budynku przy ul. Okólnej 70 w środę 23 kwietnia o godzinie 16 (w gimnazjum) i o godzinie 18 (w liceum). Telefon do szkoły: (34) 368-03-75, telefony komórkowe organizatorek: 600-741-463, 691-063-011.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na czestochowa.naszemiasto.pl Nasze Miasto