Planowy finał

(su)
Sebastian Ułamek pojedzie z Grzegorzem Walaskiem (na zdjęciu) w finale MPPK. Foto: JAKUB MORKOWSKI
Duet Top Secret Włókniarz Częstochowa wywalczył awans do finału Mistrzostw Polski Par Klubowych. Sebastian Ułamek i Grzegorz Walasek zajęli pierwsze miejsce podczas turnieju kwalifikacyjnego w Krośnie.

Duet Top Secret Włókniarz Częstochowa wywalczył awans do finału Mistrzostw Polski Par Klubowych.
Sebastian Ułamek i Grzegorz Walasek zajęli pierwsze miejsce podczas turnieju kwalifikacyjnego w Krośnie. Za przeciwników mieli znacznie niżej notowane duety. Jedynym rywalem z ekstraligi była para ZKŻ-u Zelona Góra. Pozostali to: Unia Tarnów, KSŻ Krosno, Kolejarz Opole i TŻ Lublin.

Częstochowianie wygrali cztery z pięciu biegów. Po zwycięstwie Rafała Okoniewskiego musieli się zadowolić w pojedynku z zielonogórzanami trzema punktami. W pozostałych wyścigach zwyciężyli po 5:1. Drugie miejsce wywalczył ZKŻ, ale dopiero po barażowym wyścigu z Unią.

Wyniki: 1. Top Secret 23 - Ułamek 12 (3,1,3,3,2), Walasek 11 (2,2,2,2,3); 2. ZKŻ 20+3 - Okoniewski 14+3, Huszcza 6; 3. Unia Tarnów 20+2 - Kołodziej 7, G. Rempała 7+2, S. Burza 6 (2,3,1); 4. KSŻ Krosno 10, 5. Kolejarz Opole 9; 6. TŻ Lublin 6.

W finale, który zaplanowano na 1 sierpnia w Lesznie wystartują także: Atlas Wrocław, Apator Adriana Toruń, Plusssz Polonia Bydgoszcz i Stal Starbag Gorzów.