Piłkarze Rakowa pokonali Stal Mielec i są coraz bliżej czołówki tabeli drugiej ligi

AH
Piłkarze Rakowa pokonali Stal Mielec i są coraz bliżej czołówki tabeli drugiej ligi. Piłkarze Rakowa Częstochowa w sobotnie popołudnie pokonali na własnym boisku Stal Mielec 2:1. Podopieczni trenera Radosława Mroczkowskiego są coraz bliżej ligowej czołówki. Czy włączą się do walki o awans na zaplecze T-Mobile Ekstraklasy?

Przełomowy dla losów spotkania był początek drugiej połowy. Dwie minuty po wznowieniu gry po przerwie do siatki Stali głową trafił filigranowy Robert Brzęczek. Nie minęły trzy minuty, a Raków zadał kolejny cios. Tym razem po centrze z rzutu rożnego Dariusza Pawlusińskiego najlepiej w polu karnym zachował się Wojciech Okińczyc, który również głową wpakował piłkę do siatki.

Czerwono-niebiescy na własne życzenie zgotowali sobie jednak nerwową końcówkę. W 74. minucie jednego z rywali w polu karnym sfaulował Błażej Cyfert i arbiter wskazał na "wapno". Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Krystian Getinger. Na całe szczęście mielczanie więcej nie potrafili już zagrozić bramce Mateusza Kosa i Raków zapisał na swym koncie trzecie zwycięstwo z rzędu.

Częstochowianie w swoim dorobku mają obecnie 42 punkty i plasują się na szóstym miejscu. Do lokat premiowanych awansem tracą obecnie trzy oczka. Czy będą w stanie skutecznie włączyć się do walki o awans?

Składy:

Raków: Kos, Reiman, Da Silva, Hoferica (58' - Cyfert), Radler, Pawlusiński, Marchewka (29' - Brzęczek), Okińczyc (90' - Wojtyra), Waszkiewicz, Mońka, Balogun (52' - Pląskowski)

Stal: Liber Załucki, Duda, Głaz, Domański (69' - Prejs), Nowak, Jankowski (69' - Korzępa), Cholewiak, Żubrowski (83' - Ślęzak), Sulewski, Getinger.