Pierwsze wyjazdowe

(su)
Koszykarze TYTAN-a przerwali wreszcie czarną passę wyjazdowych porażek pokonując na wyjeździe AZS Politechnikę Radom 78:68. Pierwsza kwarta należała do radomian, druga była dużo bardziej wyrównana.

Koszykarze TYTAN-a przerwali wreszcie czarną passę wyjazdowych porażek pokonując na wyjeździe AZS Politechnikę Radom 78:68.
Pierwsza kwarta należała do radomian, druga była dużo bardziej wyrównana. Zakończyła się remisem.

- Oba zespoły wykazały się w tej części gry brakiem skuteczności w rzutach z dystansu i nastawiły się na agresywną obronę - powiedział Sławomir Gajda, trener TYTAN-a.

W 28 min. częstochowianie tracili do rywala jeszcze 10 punktów (43:53). Sukcesywnie odrabiali jednak straty i po trzeciej kwarcie schodzili na przerwę, ulegając przeciwnikowi dwoma punktami. Na cztery minuty przed końcem prowadzili 68:61 i udało im się utrzymać przewagę.

W TYTAN-ie zadebiutował w tym sezonie Rafał Motyl, który walnie przyczynił się do zwycięstwa.
- Cieszę się z pierwszej wyjazdowej wygranej; tym bardziej, że dzięki pokonaniu Politechniki awansowaliśmy na drugie miejsce w tabeli - dodaje S. Gajda.

AZS Politechnika Radom - TYTAN Częstochowa 68:78 (27:23,12:12,14:16,15:27)

TYTAN: Saran 8, Sośniak 11, Trepka 11, Nogalski 9, Rajkowski 14 - Szynkiel 7, Piński 2, Motyl 14, Miękus 2.