Piast Gliwice - Raków Częstochowa 2:3 ZDJĘCIA, RELACJA Świetne widowisko przy Okrzei. Gospodarze zmarnowali karnego i wszystko się odwróciło

Tomasz Kuczyński
28.07.2021. Piast - Raków 2:3.
28.07.2021. Piast - Raków 2:3. Marzena Bugala Polska Press
W meczu 1. kolejki PKO Ekstraklasy, w niedzielę 25.07.2021 r., Piast Gliwice przegrał z Rakowem Częstochowa 2:3 (1:1). Mecz oglądał z trybun Gerard Badia, który oficjalnie pożegnał się z Piastem. Kibice zobaczyli świetne widowisko ze zwrotami akcji. Zobacz ZDJĘCIA.

Do Gliwic przyjechał Raków, który rozegrał wcześniej dwa mecze o stawkę - zdobył Superpuchar pokonując Legię Warszawie oraz zadebiutował w europejskich pucharach, remisując 0:0 na Litwie z Suduvą Mariampol. Częstochowianie nie zamierzali oszczędzać się przed czwartkowym rewanżem i z Piastem wystawili mocny skład.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu Piast - Raków oraz z pożegnania Gerarda Badii

Piękne bramki w pierwszej połowie

Przed meczem odbyło się oficjalne pożegnanie Gerarda Badii, który „maczał palce” w bramce Michała Chrapka. Pomocnik Piasta uderzył w 5. minucie z rzutu wolnego wprost w „okienko” bramki Rakowa.

- Mówił mi, że strzeli gola dla mnie, a potem szukał mnie wzrokiem na trybunach - uśmiechał się „Badi” w rozmowie w przerwie przed kamerą stacji Canal+.

- Dużo ćwiczyliśmy rzuty wolne na obozie z Patrykiem Lipskim - przyznał Chrapek

Gliwiczanie w 25. minucie stracili kontuzjowanego Tigo Alvesa. Pięć minut później byli bardzo bliscy podwyższenia prowadzenia. Jakub Holubek podał z rzutu wolnego i głową uderzał Patryk Sokołowski. Bramkarz gości Vladan Kovacević instynktownie odbił piłkę.

Przed przerwą goście wyrównali, gdy po rzucie rożnym piłka trafiła przed pole karne do Mateusza Wdowiaka, który hukną z woleja.

- Bardzo się cieszę, że uderzenie siadło na stopie. W naszej grze w pierwszej połowie było dużo nerwowości, dobrze, że wyrównaliśmy przed przerwą - stwierdził Wdowiak.

Szalony mecz po po przerwie

Raków wyszedł na drugą połowę z wielką chęcią pójścia za ciosem. Frantisek Plach dwukrotnie świetnie obronił strzały z rzutów wolnych Ivi Lopeza - za drugim razem parując piłkę na poprzeczkę.

Niespodziewanie to Piast objął prowadzenie, gdy Martin Konczkowski wyłożył piłkę Sokołowskiego, który strzelił z bliska - 2:1. Gospodarze mieli wielką szansę na trzecią bramkę. Wiktor Długosz sfaulował Holubka i w 70. minucie był rzut karny. Patryk Lipski uderzył słabo po zimie i Kovacević obronił. Zmarnowana okazja natychmiast zemściła się na Piaście. Alexandre Guedes zagrał w pole bramkowe i Długosz doprowadził do wyrównania!

To nie był koniec szalonych minut. Holubek nieprzepisowo powstrzymał Długosza i tym razem Raków miał rzut karny. Ivi Lopez pokazał Lipskiemu jak się strzela z 11 metrów.

W końcówce Kovacević efektownie obronił główkę Lipskiego ratując swój zespół. Raków pierwszy raz w historii wygrał w Gliwicach.

Piast Gliwice - Raków Częstochowa 2:3 (1:1)

Bramki: 1:0 Michał Chrapek (5), 1:1 Mateusz Wdowiak (43), 2:1 Patryk Sokołowski (66), 2:2 Wiktor Długosz (70), 2:3 Ivi Lopez (75-karny)

Piast: Frantisek Plach - Martin Konczkowski, Tomas Huk, Jakub Czerwiński, Jakub Holubek - Arkadiusz Pyrka (80. Michael Ameyaw), Patryk Sokołowski, Michał Chrapek, Tiago Alves (25. Dominik Steczyk; 80. Damian Kądzior), Kristopher Vida (46. Patryk Lipski) - Michał Żyro (66. Alberto Toril).

Raków: Vladan Kovacević - Fran Tudor, Andrzej Niewulis, Zoran Arsenić - Mateusz Wdowiak (83. Maciej Wilusz), Marko Poletanović, Giannis Papanikolaou (67. Marcin Cebula), Daniel Szelągowski (63. Wiktor Długosz), Ivi Lopez, Patryk Kun - Vladislavs Gutkovskis (63. Alexandre Guedes; 83. Sebastian Musiolik).

Żółte kartki: Chrapek, Huk - Papanikolaou, Tudor.

Sędziował: Szymon Marciniak (Płock)

Widzów: 4.408