Pełny basen medali

(su)
Anna Kowalczyk zdobyła sześć medali i została uznana najlepszą 13-latką tych mistrzostw.  ZDJĘCIE: ARCHIWUM KLUBU
Anna Kowalczyk zdobyła sześć medali i została uznana najlepszą 13-latką tych mistrzostw. ZDJĘCIE: ARCHIWUM KLUBU
Tradycyjnie już młodzi pływacy Częstochowskiego Klubu Pływackiego Pirania przywieźli z zawodów medale. Mimo że częstochowianie wystartowali w Mistrzostwach Śląska Juniorów 12- i 13-letnich w mocno okrojonym składzie, ...

Tradycyjnie już młodzi pływacy Częstochowskiego Klubu Pływackiego Pirania przywieźli z zawodów medale.

Mimo że częstochowianie wystartowali w Mistrzostwach Śląska Juniorów 12- i 13-letnich w mocno okrojonym składzie, spisali się znakomicie, zdobywając aż 18 medali indywidualnych i dwa sztafetowe. - Z powodu choroby nie mogli wystąpić w imprezie: Olga Sypek, Marek Opala, Agata Gdylik i Marcin Ujma. W trakcie rozgrzewki kontuzji ręki nabawił się Dawid Krakowski, a Agnieszka Walczak startowała mimo przeziębienia. Krakowski kończył wyścigi na 200 i 400 m na czwartym miejscu, z kolejnych startów musiał się jednak wycofać - mówi Krzysztof Kowalczyk z Piranii. - Gdyby nie absencja tych kilku osób i kontuzja Dawida, dorobek klubu byłby z pewnością jeszcze bogatszy.

Agnieszka Walczak zwyciężyła na 400 m stylem dowolnym (4:56,32) i 200 m stylem zmiennym (2:36,34) oraz była druga na 200 m stylem dowolnym (2:20,40) i 100 m stylem zmiennym (1:13,76).

Anna Kowalczyk zdeklasowała swoje rywalki na 100 m (1:11,38) i 200 m (2:31,26) stylem grzbietowym przez 3/4 dystansu płynąc do mety nie zagrożona. Na 100 m stylem zmiennym (1:14,94) zajęła drugie miejsce, na 200 m (2:40,41) - trzecie.

Znakomitym finiszem na ostatniej długości basenu rozstrzygnęła na swą korzyść pasjonujący pojedynek na 200 m stylem klasycznym Katarzyna Szymczyńska. Czasem 2:56,25 ustanowiła swój nowy rekord życiowy. Na 100 m tym samym stylem zajęła drugie
miejsce (1:24,63).
Bezkonkurencyjny na 200 m (2:18,10), 400 m (4:45,81), 800 m (9:44,97) stylem dowolnym i 200 m (2:44,07) stylem grzbietowym był Michał Małasiewicz. Także Piotr Trzcionka nie dał szans rywalom wygrywając na dystansach: 100 m stylem motylkowym (1:13,32), 200 m stylem dowolnym (2:25,56), 200 m stylem klasycznym (2:56,87) i 200 m stylem zmiennym (2:38,26).
Dziewczęca sztafeta 4x100 m stylem dowolnym i 4x100 m stylem zmiennym dwukrotnie zajęła drugie miejsce. W tym drugim stylu częstochowianki przegrały z Victorią Racibórz różnicą zaledwie 0,5 sekundy. Sztafeta wystąpiła w składzie: A. Kowalczyk, K. Szymczyńska, A. Walczak i Katarzyna Woźniczka. Broniąca tytułu mistrzowskiego z ubiegłego roku sztafeta chłopięca nie wystąpiła z powodu choroby M. Opali i M. Ujmy.

W klasyfikacji na najlepszego 12-latka tych mistrzostw zwyciężył Piotr Trzcionka, najlepszą 13-latką uznano Annę Kowalczyk, a Agnieszka Walczak zajęła w tej klasyfikacji trzecie miejsce.

- Zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Ogólnie jestem bardzo zadowolony ze startu swoich zawodników. Szczyt formy szykujemy jednak na mistrzostwa Polski, które odbędą się za dwa tygodnie w Inowrocławiu - powiedział trener Gawda.