Niespodziewana porażka siatkarzy Exact Systems Norwid Częstochowa

OPRAC.: BR
Exact Systems Norwid Częstochowa
Osłabiony Exact Systems Norwid przegrał w sobotę w meczu Tauron 1 Ligi z Mickiewiczem Kluczbork 1:3. Goście wywieźli z Częstochowy komplet 3 punktów.

Nie tak wyobrażali sobie kibice Exact Systems Norwid mecz z Mickiewiczem Kluczbork. Przed spotkaniem w tabeli wyżej byli częstochowianie, którzy mieli na koncie 4 wygrane i z Mickiewiczem mieli powalczyć o 5 zwycięstwo w sezonie. Tak się jednak nie stało, bo rywale dobrze „czytali” grę gospodarzy oraz wykorzystali też brak w zespole Exact Systems Norwid atakującego Tomasza Kryńskiego i środkowego Jarosława Muchy.

Mickiewicz wygrał pierwszego seta 25:20, ale w drugim gracze trenera Piotra Gruszki wzięli się za odrabianie strat i po grze na przewagi doprowadzili do remisu. Zamiast iść za ciosem gospodarze z łatwością oddali rywalom trzecią partię do 15 i siatkarze Mickiewicza mieli zapewniony już 1 meczowy punkt.

W czwartym secie trwała zacięta walka. Częstochowianie chcieli doprowadzić do tie-breaka i walczyć o zwycięstwo za 2 punkty. Tym razem na przewagi wygrali goście 26:24, którzy chwilę później mogli cieszyć się ze zwycięstwa i zdobytych 3 punktów.

Po 9 rozegranych meczach Exact Systems Norwid ma na koncie 10 punktów i zajmuje 11. miejsce w tabeli Tauron 1 Ligi. Mickiewicz po zwycięstwie w Częstochowie zapisał sobie 3 wygraną. Ma 9 punktów i awansował z 14. na 13. pozycję.

Exact Systems Norwid Częstochowa – Mickiewicz Kluczbork 1:3 (20:25, 30:28, 15:25, 24:26)

Exact Systems Norwid: Biliński, Łapszyński, Zawalski, Wnuk, Długosz, Usowicz, Podborączyński (libero) – Mordarski (libero) – Kowalski, Gibek, Sługocki, Popiela.