Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Najlepsze przedszkole "Piękny Umysł". Zobacz jakie jest, co oferuje [ZDJĘCIA]

Janusz Strzelczyk
Przedszkole „Piękny Umysł”
Przedszkole "Piękny Umysł" wygrało nasz konkurs na najlepsze przedszkole. Z Izabelą Strach, przewodniczącą Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych i Autystycznych, prowadzącego przedszkole „Piękny Umysł” rozmawia Janusz Strzelczyk.

CZĘSTOCHOWA KONKURS PRZEDSZKOLE

Prowadzone przez państwa stowarzyszenie przedszkole "Piękny Umysł" wygrało konkurs zorganizowany przez naszą redakcję tygodnika Dziennika Zachodniego Częstochowa Nasze Miaasto i nasz portal czestochowa.naszemiasto.pl. Serdecznie gratulujemy. Ilu podopiecznych ma wasze przedszkole ?

Chcielibyśmy podziękować za oddanie głosów w plebiscycie na Najlepsze Przedszkole zorganizowanym przez redakcję tygodnika Częstochowa Nasze Miasto Dziennika Zachodniego i portal czestchowa.naszemiasto.pl, rodzicom naszych przedszkolaków, nauczycielom, terapeutom, członkom stowarzyszenia oraz wielu osobom, które dzięki temu konkursowi chciały zwrócić uwagę na potrzeby dzieci z niepełnosprawnością i autyzmem w Częstochowie. W chwili obecnej w przedszkolu funkcjonują trzy grupy przeznaczone dla dwnaściorga dzieci, natomiast pod opieką stowarzyszenia pozstaje wiele dzieci, które wkrótce będą mogły uczęszczać do naszego przedszkola.

Jest to szczególna placówka. Opiekujecie się dziećmi wymagającymi szczególnej uwagi, pomocy. Niektóre z dzieci są też niepełnosprawne fizycznie. Praca w takim przedszkolu wymaga nie tylko dobrego zawodowego przygotowania, ale też odpowiednich cech osobowych. Czy te cechy są sprawdzane, przy dobieraniu personelu?

Kadra naszego przedszkola posiada niezbędne kwalifikacje do pracy z dziećmi z niepełnosprawnością i autyzmem. Nauczyciele poszerzają swoje umiejętności poprzez udział w różnorodnych formach dokształcania zawodowego. Kwalifikacje i doświadczenie są bardzo istotne w trakcie poszukiwania odpowiedniego pracownika, jednak liczy się także otwarte serce i zaangażowanie. Specyfika pracy z dziećmi wymaga indywidualnego podejścia i konsekwencji.

Jak wygląda współpraca przedszkola z rodzicami ? Nie wszyscy rodzice przecież wiedzą jak postępować z dzieckiem autystycznym.

Podczas pierwszych kontaktów z rodzicami staramy się jak najbardziej poznać dziecko poprzez analizę orzeczenia wydanego przez poradnie psychologiczno-pedagogiczne, obserwację dziecka. Przykładamy uwagę do informacj, które są przekazywane przez rodziców. Stanowią one bazę do dalszej pracy. Wraz ze specjalistami i nauczycielami konstruujemy indywidualny program edukacjyno-terapeutyczny. Rodzice zapoznają się z programem i otrzymują od nas wskazówki do kontynuowania pracy terapeutycznej w domu.

Czy wybierając nazwę przedszkola inspirowaliście się państwo filmem "Piękny Umysł" , którego bohater, postać autentyczna. jest wybitnym matematykiem, chorym na schizofrenię ?

Umysł każdego dziecka jest piękny i kryje w sobie mnóstwo zagadek. Potrzeba wiele czasu, aby zrozumieć i obudzić potencjał drzemiący w dziecku. Niewątpliwie inspiracją pozostaje dla nas główny bohater filmu "Piękny umysł" - John Forbes Nash Jr. - czlowiek o nieprzeciętnej inteligencji i wrażliwości, obciążony jednak chorobą, która mocno zdominowała jego życie i prawie uniemożliwiła normalne funkcjonowanie. Jego przykład pokazuje, że dzięki determinacji i wsparciu otoczenia można kontynuować pracę i stać się podziwianym i docenianym naukowcem. W każdym dziecku dostrzegamy autentyczne piękno i niezwykłą osobowość.

Wyjątkowe miejsce
Niepubliczne Terapetyczne Przedszkole "Piękny Umysł" zostało stworzone z myślą o dzieciach z autyzmem, ale jest ono również miejscem dla dzieci z różnymi niepełnosprawnościami - mówi Dorota Wojtania, dyrektorka przedszkola. Kładziemy ogromny nacisk na zagwarantowanie komfortowych i bezpiecznych warunków do pracy, nauki, zabawy, terapii, stąd niewielka liczba dzieci w każdej z grup. Jesteśmy przekonani, że kameralne, rodzinne warunki poparte odpowiednią pracą z dzieckiem sprzyjają dobremu rozwojowi. Gwrantujemy opiekę psychologa, którą są objęte dzieci i ich rodziny, zajęcia logopedyczne, rehabilitację ruchową, fizjoterapię, ontegrację sensoryczną, hipoterapię prowadzoną przez TKKF Sportowiec, dogoterapię.
Wkrótce przedszkole rozpocznie terapię słuchową Tomatisa. Zajęcia wychowawczo-dydaktyczne oraz terapeutyczne są nieodpłatne i odbywają się na terenie przedszkola. Przedszkole "Piękny Umysł"zostało powołane przez czlonków Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych "Piękny Umysł", którzy pragnęli aby w Częstochowie powstała placówka wyjątkowa, przeznaczona dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

od 7 lat
Wideo

Pensja minimalna 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Najlepsze przedszkole "Piękny Umysł". Zobacz jakie jest, co oferuje [ZDJĘCIA] - Częstochowa Nasze Miasto

Wróć na czestochowa.naszemiasto.pl Nasze Miasto