Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Na Jasnej Górze rozpoczęła się jubileuszowa, trzydziesta Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. Ojciec Rydzyk apeluje o ofiary w małych kopertach

Bartłomiej Romanek
Bartłomiej Romanek
Jubileuszowa, trzydziesta Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Jubileuszowa, trzydziesta Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Bartłomiej Romanek
Na Jasnej Górze rozpoczęła się w sobotę (10 lipca) XXX Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. W tym roku jej hasłem przewodnim jest zdanie "Ewangelia radosną obietnicą". Uroczysta msza święta, w której będą uczestniczyć tysiące wiernych odbędzie się w niedzielę (11 lipca) o godz. 11 na błoniach jasnogórskich, ale pielgrzymów można spotkać już dzisiaj, część z nich uczestniczy w mszy świętej, której przewodniczy bp prof. Ignacy Dec ze Świdnicy

W sobotę i w niedzielę (10-11 lipca 2021 roku) na Jasnej Górze odbywa się jubileuszowa, trzydziesta Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. Tradycyjnie główne uroczystości z udziałem tysięcy wiernych i zaproszonych gości odbędą się w niedzielę, ale pielgrzymów w sanktuarium można spotkać już dzisiaj.

Ojciec Tadeusz Rydzyk apeluje o ofiary w małych kopertach

Rozstawiono już cztery telebimy i kamery, które będą relacjonować pielgrzymkę na żywo w telewizji TRWAM. Są już przygotowane stoiska, na których można dobrowolnie składać datki przeznaczone na działalność Radia Maryja, o które apelował przed pielgrzymką ojciec Tadeusz Rydzyk.

- Bądźmy po Spowiedzi św., zabierzmy ze sobą uprzejmość i radość. Jeśli zażywamy leki, zabierzmy ich odpowiednią porcję. Weźmy parasol, krzesełko, butelkę wody do picia. Pomyślmy w duchu ewangelizowania wszystkich o kupieniu na Jasnej Górze dobrej ewangelizacyjnej książki, miesięcznika „W naszej rodzinie” dla siebie, swojej rodziny czy kogoś z sąsiedztwa. Będzie to możliwe w namiotach Fundacji „Nasza Przyszłość”. Prosimy także o pomoc – o ofiarę na Radio Maryja i Telewizję Trwam. Niech to będzie symboliczna róża dla dzieł Matki Najświętszej, dla jej Radia. Prosimy składać ofiary w małych namiotach, które będą znajdować się między namiotami Fundacji „Nasza Przyszłość”. Ofiary te, symboliczne róże, składamy w małych kopertach z wypisanymi nazwiskami i adresami ofiarodawcy, aby móc podziękować i potwierdzić otrzymanie daru - zwracał się przed pielgrzymką do pątników ojciec Tadeusz Rydzyk.

Na stoiskach będzie można również skorzystać z bezpłatnych badań i porad lekarskich, a także poznać ofertę Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. Co sprawia, że pielgrzymi co roku chętnie uczestniczą w spotkaniach wspólnoty Radia Maryja?

– Jest to atmosfera, którą po prostu trzeba przeżyć, być tam, zobaczyć. My to już od samego początku organizujemy, dlatego jest to coś pięknego i zachęcam każdego, kto jeszcze nie był, żeby wybrał się, zobaczył na własne oczy i usłyszał – zachęca na antenie Radia Maryja Krystyna Ratowska, , opiekunka Koła Przyjaciół Radia Maryja przy par. św. Franciszka z Asyżu w Bielsku Białej Wapienicy.

Mszy świętej będzie przewodniczył arcybiskup Wacław Depo
W sobotę na Jasnej Górze odprawiona została msza święta, której przewodniczył bp prof. Ignacy Dec ze Świdnicy. Główne uroczystości odbędą się w niedzielę.

O godz. 11 rozpocznie się msza święta z udziałem gości i tysięcy wiernych - Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja jest bowiem pod względem liczebności jest jedną z największych pielgrzymek na Jasnej Górze.

Arcybiskup Wacław Depo, metropolita częstochowski, od lat jest przyjacielem Radia Maryja, a o jego misji tak niedawno wypowiadał się na łamach Naszego Dziennika:

- Radio Maryja buduje relacje społeczne oparte na prawdzie. Katolickie media mają prowadzić słuchaczy, widzów, czytelników do dojrzałości w wierze. Żywa wiara przekłada się na życie osobiste, rodzinne, społeczne, narodowe. Stąd ukazywanie wszystkich przestrzeni życia w duchu katolickiej nauki społecznej Kościoła jest ważnym zadaniem, które doskonale spełniają Radio Maryja i Telewizja Trwam. Te media kształtują postawy społeczne zgodnie z Ewangelią, w wierności zasadom, które z Niej wypływają - mówił arcybiskup Depo, który odnosił się również do określenia Radia Maryja, telewizji TRWAM i Naszego Dziennika "mediami toruńskimi:

- Został on ukuty przez tych, którym zależy na pomniejszeniu roli Radia Maryja, Telewizji Trwam, „Naszego Dziennika”. Dziś „nowoczesne elity” chcą podważyć całą koncepcję antropologii chrześcijańskiej, która opiera się na dziele stworzenia człowieka przez Boga, jako mężczyzny i kobiety, powołanych do wspólnoty rodzinnej otwartej na życie. To niezmienna prawda, której muszą strzec media katolickie. Na jej straży zawsze stoją Radio Maryja i Telewizja Trwam - stwierdził metropolita częstochowski.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na czestochowa.naszemiasto.pl Nasze Miasto