Myszkowska Ósemka 2019 Trudny bieg DUŻO ZDJĘĆ

js
Na starcie dzisiejszego, 23 września,Myszkowskiego Biegu Ulicznego, Myszkowska Ósemka, stanęło prawie 90 zawodniczek i zawodników w biegu głównym.

Start i metę usytuowano tradycyjnie, przy parku rekreacyjnym Podlas. Zawodnicy pokonywali dystans 8 kilometrów ulicami miasta. Były i płaskie odcinki i dosyć strome podbiegi.

W kategorii mężczyzn wygrał myszkowianin, Piotr Magiera, w czasie 26 min. 45 sek.

To drugi sukces Piotra Magiery w Myszkowskiej Ósemce. Wygrał też Myszkowskie Grand Prix Powiatu Myszkowskiego w biegach, do którego zalicza się też biegi w Przewodziszowicach i Poraju.
- Dzisiaj dawała się we znaki wysoka temperatura - mówił na mecie Piotr Czyż.

W kategorii kobiet wygrała też myszkowianka Paulina Pilis, na którą na mecie czekała mama i pies.

- Biegam regularnie, bo to lubię, ale nie jestem zawodniczką biegającą w jakimkolwiek klubie - mówi Paulina Pilis.

Po raz kolejny Myszkowska Ósemka była bardzo dobrze zorganizowana.