Myszków: 40. Bieg V Stawów [ZDJĘCIA] Zobaczcie, kto okazał się najszybszy na trasie biegu

js
W niedzielę, 9 czerwca, w Myszkowie odbył się 40. Międzynarodowy Bieg V Stawów im. Zbigniewa Burdy.

Na starcie biegu głównego, na dystansie 10 kilometrów stanęło 230 zawodniczek i zawodników, w tym w nordick walking także na 10 km, z całej Polski oraz z czeskiej Koprzywnicy, miasta zaprzyjaźnionego z Myszkowem. W biegu wystartował burmistrz Myszkowa, Włodzimierz Żak, który uzyskał bardzo dobry czas, 56 min.. Były też biegi przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych.

Wśród mężczyzn wygrał Damian Połeć z Rudy Śląskiej, który trenuje w Pogoni Ruda Śląska, ale w Myszkowie startował prywatnie.

- Trasa była męcząca ze względu na piaszczyste odcinki - powiedział nam Damian Połeć, na mecie.

W kategorii kobiet wygrała Sylwia Ślęzak z Częstochowy, trenująca w CKS Budowlani Częstochowa.

- Było bardzo gorąco, trudno się biegło po piachu - powiedziała na mecie.