Mostostal w finale Pucharu Polski: Słaby Strong

(Gal)
- Kto następny? - zdają się pytać kędzierzyńskie asy: Papke, Szczerbaniuk i Musielak.
Ledwie godziny potrzebowali siatkarze Mostostalu Azoty Kędzierzyn, by rozgromić Warkę Strong Czarnych Radom w półfinale Pucharu Polski. Drugiego finalistę wyłoni mecz Galaxii Jurajska AZS Bank Częstochowa ze Stilonem ...

Ledwie godziny potrzebowali siatkarze Mostostalu Azoty Kędzierzyn, by rozgromić Warkę Strong Czarnych Radom w półfinale Pucharu Polski. Drugiego finalistę wyłoni mecz Galaxii Jurajska AZS Bank Częstochowa ze Stilonem Gorzów, który zostanie rozegrany w sobotę o 17.00.

KĘDZIERZYN. Piątkowe spotkanie nie przyniosło spodziewanych emocji. Z wyjątkiem krótkiego fragmentu trzeciego seta gospodarze cały czas dyktowali warunki gry. Mostostal prezentował się na tle Warki mniej więcej tak, jak Paris Volley na tle zespołu z Kędzierzyna w niedawnym meczu Europejskiej Ligi Mistrzów. W obu przypadkach przegrywający nie mieli nic do powiedzenia.

Pierwszy set rozpoczęła seria błędów radomian, którą z zimną krwią wykorzystali Musielak, Papke i Prus. Ten ostatni (włosy farbuje teraz na niebiesko) po skutecznym bloku na Prygielu zapewnił gospodarzom najwyższe, 8-punktowe prowadzenie. Druga partia była początkowo bardziej wyrównana, ale później znów uwidoczniła się wyraźna przewaga mistrzów Polski. Pierwszego setbola wywalczył Musielak asem serwisowym. Przy drugim Gabrych posłał piłkę w aut.

Na początku trzeciej części gry goście objęli pierwsze w tym meczu prowadzenie. Nie trwało to jednak długo. Musielak zagrywką ,pogonił" Gabrycha i było 5:4. Radomianie rzucili się do ataku przy wyniku 15:12. Przy potężnym serwie Prygiela na siatce dobrze radził sobie Kocik (15:16). Po przerwie technicznej trener Drzyzga wprowadził na parkiet Maroszka i zaraz tego pożałował, bo środkowy bloku rąbnął z ,krótkiej" w aut (19:18). Później Prus zablokował Prygiela, a Bednaruk nadział się na siatkę, próbując oszukać kędzierzyński blok. Formalności dopełnił Musielak, posyłając na parkiet swojego następcę na pozycji libero kadry narodowej - Kardasa.

Warka Strong (z angielskiego - mocna) okazała się wyjątkowo słaba, co znacznie obniżyło poziom meczu. W kolejnych spodziewamy się większych emocji. Finał w niedzielę o 14.45.
l Mostostal Azoty Kędzierzyn - Warka Strong Czarni Radom 3:0 (25:17, 25:19, 25:20).

MOSTOSTAL: Gerymski, Świderski, Szczerbaniuk, Papke, Musielak, Prus, Kubica (libero).