Mistrzostwa Śląska w boksie: Jacek Rup z UKS-u Blachownia ze złotym medalem!

Bartłomiej Romanek
W Gliwicach odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Śląska Juniorów i Kadetów w boksie, w których uczestniczyli zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Blachownia.

Damian Zieleniewicz walczył w wadze 70 kg , kategoria wiekowa kadet. W kategorii junior wystąpili: Maciej Wasilewski - waga 69 kg, Karol Walaszczyk – waga 81 kg., Jacek Rup – waga 91 kg.

Losowanie zawodników przed zawodami nie było sprzyjające dla zawodników z Blachowni, już w walkach eliminacyjnych trafili na bardzo dobrych zawodników. Swoje walki przegrali Maciej Wasilewski z Aleksandrem Smołką z UKS Śląsk Ruda Śląska oraz Karol Walaszczyk z Marcinem Wowro również z Rudy Śląskie.

Damian Zieleniewicz dotarł do półfinału , w którym przegrał na punktu z Mateuszem Wodzińskim z Górnika Sosnowiec i ostatecznie zajął III miejsce zdobywając Brązowy Medal Mistrzostw Śląska Kadetów w boksie.

Czytaj o innych sukcesach UKS-u Blachownia

Jacek Rup w półfinale pokonał przez RSC w II rundzie Smykałkę Tomasza z TS Chemik Kędzierzyn , a w finale, wygrał na punkty z Wodeckim Miłoszem z LKS Myszków (ubiegłorocznym V-Mistrzem Polski Kadetów) i zdobył tytuł Mistrz Śląska Juniorów w wadze 91 kg oraz uzyskał awans do Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów jakie odbędą się w połowie kwietnia br. w Grudziądzu.