Medalowy Orient

(su)
Od lewej: trener Zbigniew Pawlak, Magdalena Makowska, Daniel Skrzypczyk, Krzysztof Skrzypczyk, Tomasz Jaśkiewicz, Rafał Puszek i Jacek Puszek. Przed nimi: Samuel Kowalski i Milena Majchrzak. Foto: MICHAŁ WASIAK
Kilkanaście razy stawali na podium podczas Mistrzostw Polski Młodzików i Juniorów w Taekwon-do zawodnicy TKKF Orient Częstochowa. W imprezie wystartowało ponad 120 reprezentantów 11 klubów Polskiej Unii Taekwon-do.

Kilkanaście razy stawali na podium podczas Mistrzostw Polski Młodzików i Juniorów w Taekwon-do zawodnicy TKKF Orient Częstochowa. W imprezie wystartowało ponad 120 reprezentantów 11 klubów Polskiej Unii Taekwon-do. W mistrzostwach, które odbyły się w Obornikach Śląskich wzięło udział dziesięć osób z sekcji w Ośrodku Relaks SP nr 48 i przy SP nr 53 oraz trzy z Myszkowa. Orient wygrał klasyfikację medalową.

Z pierwszej sekcji srebrny medal wśród młodziczek wywalczyła w kat. +155 cm w formule walki przerywanej Milena Majchrzak. Brązowy medal zdobyła Magdalena Makowska w walce ciągłej w kat. 57 kg.
Gros medali wywalczyli zawodnicy trenujący w sekcji przy SP 53. Tytuł mistrza juniorów zdobył w formule ciągłej walki w kat. 72 kg Jacek Puszek (uczeń I LO w Częstochowie). W finale pokonał swego brata Rafała. Z kolei Rafał drugi srebrny medal zdobył w formule walki przerywanej w kat. 185 cm. W kat. 78 kg triumfował Daniel Skrzypczyk (ZSBB w Częstochowie).

Krzysztof Skrzypczyk został wicemistrzem Polski juniorów w ciągłej walce w kat. 66 kg i brązowym medalistą w przerywanej walce w kat. 175 cm. Wśród młodzików srebrne medale zdobyli: Tomasz Jaśkiewicz (przyrywana walka, kat. +155 cm) i Samuel Kowalski (przerywana walka, kat. 135 cm). Trenerem zawodników jest Zbigniew Pawlak.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani