Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Lufciorze, teskno nóm za Wami! Rozpaczliwe hasła na drodze do Wisły. Przedsiębiorcy są zdesperowani!

Łukasz Klimaniec
Łukasz Klimaniec
Banery z rozpaczliwymi hasłami znalazły się przy drodze do Wisły oraz w samej miejscowości.

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Banery z rozpaczliwymi hasłami znalazły się przy drodze do Wisły oraz w samej miejscowości. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE materiały Wiślańskiej Organizacji Turystycznej
„100% pustych krzeseł w restauracjach”, „Od ponad 300 dni boimy się o swoja przyszłość, „Lufciorze, teskno nóm za Wami” - banery z takimi m.in, hasłami znalazły się na drodze wjazdowej do Wisły. W ten sposób miejscowi przedsiębiorcy chcą zwrócić uwagę na na swoja dramatyczną sytuację.

Wzdłuż drogi dojazdowej do Wisły i w samej tej beskidzkiej miejscowości pojawiły się banery z rozpaczliwymi hasłami obrazującymi sytuację wiślańskich przedsiębiorców, którzy z powodu obostrzeń nie mogą prowadzić swoich biznesów i ponoszą straty. „100% pustych krzeseł w restauracjach”, „Od ponad 300 dni boimy się o swoja przyszłość, „Lufciorze, teskno nóm za Wami”, „25,5 km naśnieżonych tras bez narciarzy” - takie hasła mogą przeczytać turyści, którzy wjeżdżają do Wisły.

Banery są elementem akcji wiślańskich przedsiębiorców, którzy zdecydowali się 1 lutego uruchomić swoje biznesy wbrew obowiązującym obostrzeniom.

- Chcemy, żeby 1 lutego stacje ruszyły, bo cały czas uważamy, że jest to bardzo bezpieczny sport, który nie wpływa w żaden sposób na rozprzestrzenianie się koronawirusa. Będziemy to powtarzać tak długo, aż ktoś nas wreszcie usłyszy. Po prostu chcemy w Wiśle pracować - mówił podczas piątkowej konferencji w Wiśle (22 stycznia) Arkadiusz Matuszyński z Wiślańskiego Skipassu, skupiającego kilkanaście ośrodków narciarskich z Wisły, Istebnej i Ustronia.

- Kiedyś w Polsce kombinowało się, żeby nie pracować. A dzisiaj w Polsce trzeba kombinować, żeby pracować. To dla mnie nienormalne. Oczywiście wirus jest i tego nikt nie kwestionuje, ale nie zamykajmy gospodarki, nie doprowadzajmy firm do upadku - wskazywał Marek Bujok, właściciel Browaru Wisła, który planuje otworzyć swój biznes od 1 lutego.

Burmistrz Wisły Tomasz Bujok podczas piątkowej rozmowy w RMF24.pl przyznał, że podejrzewa, iż kwatery prywatne i apartamenty działają mimo obostrzeń w tzw. w podziemiu i są wynajmowane turystom.

Banery z rozpaczliwymi hasłami znalazły się przy drodze do Wisły oraz w samej miejscowości.

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Lufciorze, teskno nóm za Wami! Rozpaczliwe hasła na drodze d...

- Obserwuję ludzi, którzy przyjeżdżają pociągiem z walizkami do Wisły. Nie za bardzo wierzę, że te osoby przyjeżdżają na jeden dzień - powiedział burmistrz . - Nie przyklaskuję decyzji przedsiębiorców z Wisły, ale rozumiem ich desperację i sytuację w jakiej znaleźli się właściciele biznesów w Wiśle i całych Beskidach - dodał.

Z kolei przedstawiciele Wiślańskiej Organizacji Turystycznej na swoim facebookowym profilu przytaczają relację innych przedsiębiorców, którzy są w dramatycznej sytuacji. Wskazują na brak realnej pomocy ze strony rządu oraz na mylne przekonanie, że tarcza antykryzysowa załatwia sprawę.

- Ostatnią pomoc otrzymaliśmy wiosną 2020 - prawie rok temu. Co miesiąc płacimy ZUS-y, bo mimo wielokrotnych zapewnień, rząd nie zwolnił nas z obowiązku ich płacenia oraz stertę innych rachunków i nikogo nie interesuje skąd mamy wziąć na to środki. Tarcza 6.0 nas nie objęła, a tarcza 2.0 została ograniczona jedynie do dofinansowania do wynagrodzeń pracowników. Szeroko obwieszczane w median wsparcie dla gmin górskich przekazane samorządom ograniczyło się do umorzenia podatku od nieruchomości w pierwszym kwartale - wskazują prowadzący Willę Stareczka w Wiśle.

- Wiele osób pyta: w całej Europie jest lockdown, dlaczego tylko w Polsce przedsiębiorcy się buntują? Może po prostu dlatego, że w innych krajach zamknięte firmy otrzymują pomoc w wysokości nawet 80 proc... A u nas? Wiele osób myśli, że utrzymujemy się z tarcz antykryzysowych przygotowanych dla nas przez rząd. Niestety nic bardziej mylnego... - przyznają przedsiębiorcy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bielskobiala.naszemiasto.pl Nasze Miasto