Letnie mistrzostwa Polski w pływaniu juniorów 16-letnich

Artykuł internauty
Łukasz  Chowaniec -50m st.motylkowym
Łukasz Chowaniec -50m st.motylkowym Kaja Bukowska
Na krytej 50-metrowej pływalni MOSIR w Dębicy odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów 16-letnich.

Na starcie trzydniowej imprezy stanęło265 zawodników i zawodniczek ze 95 klubów, na tym poziomie sportowym Częstochowę, jak zwykle reprezentowali jedynie zawodnicy UKS „TRÓJKA” - Łukasz Chowaniec i Michał Karpeta.
W pierwszym dniu zawodów Łukasz Chowaniec zajął siódme miejsce w wyścigu finałowym na 100m stylem motylkowym jego czas 58, 97, w drugim swoim starcie na 50m stylem dowolnym uzyskał czas 25, 40 - do finałowej ósemki walczącej o medale zabrakło zaledwie 0, 02 sek.

W finale „B” na 50m stylem klasycznym Michał Karpeta uzyskał czas 31, 99 i zajął trzynastą lokatę.

Drugi dzień zawodów był bardzo udany dla Łukasza, w dopołudniowych eliminacjach na 50m stylem motylkowym pomimo błędu na finiszu uzyskał czas 26, 75 co pozwoliło mu na udział w finale i bezpośrednią walkę o medale. Popołudniowy finał Łukasz popłynął już bez błędów i z ogromną wolą walki. Na tak krótkim dystansie po raz kolejny poprawił swój rekord życiowy tym razem o 0, 71 uzyskał czas 26, 04 i uplasował się na trzecim miejscu podium dającym brązowy medal Mistrzostw Polski.

Michał Karpeta niestety nie zdołał obronić trzeciego miejsca z ostatnich mistrzostw kraju, tym razem wyścig na 200m st. klasycznym ukończył na siódmym miejscu.

Łukasz Chowaniec w finale „B” - na 50m st. grzbietowym z wynikiem 0: 28, 92 uplasował się na 13 miejscu.

W ostatnim dniu mistrzostw Michał Karpeta zakwalifikował się do finałów z 13 czasem na 100 m stylem klasycznym 1:10,43.

Zarówno Łukasz jak i Michał w czerwcu zakończyli naukę w gimnazjum
Wraz z rodzicami zdecydowali się kontynuować naukę i swoje kariery sportowe
w częstochowskich liceach ( LO im. R.Traugutta i LO im. Wł.Biegańskiego), mam nadzieję, że w szkołach tych zostaną im stworzone możliwości pogodzenia nauki z uprawianiem pływania na najwyższym poziomie sportowym, tak jak to miało miejsce w Gimnazjum nr.3 im. Armii Krajowej