Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski

(su)
Podczas rozgrywanych w miniony weekend w Bielsku-Białej Mistrzostw Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce mieliśmy i częstochowskie akcenty. W zawodach wystartowało czworo lekkoatletów CKS Budowlani.

W piątek odbyły się eliminacje biegu na 800 m, w których wystartował Grzegorz Urbanik. Uzyskał on niewdzięczny 9. czas. Do finałowej ósemki zabrakło mu zaledwie 0,29 sek. Urbanik jest jeszcze juniorem. Wyprzedził jednak innego wychowanka Budowlanych Dawida Kulika, reprezentującego obecnie barwy AZS AWF Kraków. Kulik powołany został do reprezentacji Polski na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Bydgoszczy.

Sztuka wywalczenia awansu do finału biegu na 400 m powiodła się natomiast Erneście Tomzie. Podopieczna trenera Ryszarda Gondka jest jeszcze juniorką młodszą, a uzyskała w eliminacjach piąty czas (55,02). W sobotnim finale wypadła nieco gorzej, plasując się na 7. pozycji (56,01).
- Dla Ernesty ta impreza była jednym z elementów przygotowań do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz Igrzysk Młodzieży w Paryżu, na które otrzymała powołanie. Jeśli bije się w czasie ciężkiego treningu rekord życiowy, świadczy to o dużych możliwościach - twierdzi trener Gondek.
OOM odbędzie się za półtora tygodnia, do Paryża Ernesta pojedzie tydzień później.

W chodzie na 20 km zadebiutował junior Jakub Jelonek. Podopieczny trenera Czesława Lamcha w ulewnym deszczu uzyskał czas 1:37,11 i zajął wśród seniorów 8. miejsce. Zwyciężył Robert Korzeniowski (1:22, 20), który zdobył minimum na mistrzostwa świata (poniżej 1:22,30).
W biegu na 3000 m wystartowała Mariola Konowalska, lecz nie ukończyła go. Z powodu kontuzji nie wystartowała w nim Anna Struska.