MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Koronawirus w Częstochowie: Pacjent uciekł ze szpitala. Jest poszukiwany

BR
Częstochowa. Jeden z pacjentów, który trafił na izbę przyjęć oddziału zakaźnego, uciekł ze szpitala - poinformował Zbigniew Bajkowski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie. Szpital ma badania trzech kolejnych osób, u których podejrzewano koronawirusa.

Koronawirus w Częstochowie: Pacjent uciekł ze szpitala

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Częstochowie diagnozowane są obecnie trzy osoby, u których podejrzewany jest koronawirus. Jedna z osób znajduje się w izolatce. Szpital ma już wyniki badań trzech osób, u których wykluczono koronawirusa.

- Jeden z pacjentów, który trafił na izbę przyjęć oddziału zakaźnego, uciekł, kiedy przygotowaliśmy dokumentację. Poinformowaliśmy o tym fakcie Sanepid - mówi Zbigniew Bajkowski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego.

Częstochowska policja nie odnotowała jeszcze takiego zdarzenia, co oznacza, że Sanepid nie poprosił ją o pomoc w znalezieniu mężczyzny.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Częstochowie ma do dyspozycji w sumie 46 miejsc w oddziałach zakaźnych na Kucelinie i Tysiącleciu. Ponadto dla potrzeb chorych dzieci przystosowany ma zostać oddział gruźliczy, na którym powstanie 15 miejsc. Chorzy z tego oddziału zostali przeniesieni do innych szpitali lub wypuszczeni do domów.

Przy szpitalu na ul. PCK straż pożarna ustawiła dwa specjalne namioty, które w razie potrzeb mogą zostać wykorzystane jako tymczasowa izba przyjęć.

Strażacy w ubiegłym tygodniu ćwiczyli ustawianie takich namiotów oraz działania w przypadku wystąpienia epidemii koronawirusa na terenie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego na Parkitce.

Koronawirus: Pacjenci uciekają

Pacjent, który uciekł ze szpitala, podejrzewając u siebie koronawirusa, to już kolejny przypadek. W ubiegłym tygodniu z przychodni uciekła młoda kobieta. Na szczęście poinformowała sanepid i znajduje się w kwarantannie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Najlepsze produkty spożywcze dla kobiet 40+

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Koronawirus w Częstochowie: Pacjent uciekł ze szpitala. Jest poszukiwany - Częstochowa Nasze Miasto

Wróć na czestochowa.naszemiasto.pl Nasze Miasto