Kolejne zwycięstwo Częstochowianki [ZDJĘCIA]

Anita Krzyczmonik, Krzysztof A. Kłusek
W minioną sobotę siatkarki z KS „Częstochowianka” podejmowały u siebie zespół Impel Wrocław. Różnica punktowa przed kolejką była niewielka, więc można było oczekiwać zaciętego meczu.

Pomimo wyniku 3:0 dla gospodyń, rywalki pokazały się z bardzo walecznej strony. - Przez cały tydzień przygotowywałyśmy się pod kątem młodego zespołu z Wrocławia. Wiedziałyśmy, że grają dobrze w obronie oraz na linii zagrywki. My starałyśmy się skupić na grze w ataku oraz na korelacji blok-obrona. To zadanie udało się zrealizować w 100 proc. - mówi Anita Krzyczmonik, trenerka zespołu.

Pierwszy i trzeci set to walka punkt za punkt z pełną kontrolą siatkarek Częstochowianki. W drugim secie gospodynie zagrały najbardziej konsekwentnie, do samego końca trzymając rękę na pulsie. MVP spotkania została wybrana Angela Mroczek.

h Czasem takie zespoły jak Impel trzeba trochę wyczekać. Na tym skupione były nasze działania. Piłki sytuacyjne nie koniecznie muszą być mocno atakowane, grunt to utrzymać piłkę w grze i pozwolić na rozgrywanie akcji przeciwnikowi. Borykamy się z kilkoma kontuzjami bardzo cenne jest zatem zwycięstwo za trzy punkty bez straty seta - mówiła po spotkaniu druga trenerka, Urszula Jędrys – Szynkiel.

Tym samym KS „Częstochowianka” awansowała w tabeli II ligi siatkówki kobiet, na 3. miejsce.

W sobotę, 25 listopada, zawodniczki KS „Częstochowianka” rozegrają arcyważne spotkanie z Sokołem Radzionków, który jest wiceliderem tabeli. Początek spotkania o godz 16:00 w hali sportowej KS „Częstochowianka”, przy ul. Rejtana 7c.

KS „CZĘSTOCHOWIANKA” Częstochowa - IMPEL WROCŁAW 3:0 (25:23, 25:21, 25:23)

Skład: Wiesława Siuda – Kpt, Natalia Kupiec, Klaudia Hajduk, Patrycja Rygalik, Agnieszka Kurek, Zuzanna Lipińska, Angela Mroczek, Michalina Fujarska, Monika Warczygłowa, Agata Sobczak, Justyna Zych, Justyna Sagan, Bianka Fudali – Libero.

Trenerki: Anita Krzyczmonik Urszula Jędrys – Szynkiel

Impel Wrocław: Magdalena Antkowiak Kpt, Karolina Pancewicz, Aleksandra Dudkiewicz, Sonia Flendrich, Pola Marcyjanik, Paulina Dopieralska, Sandra Świętoń, Karolina Natanek, Paulina Kruszewska, Klaudia Habdas, Łucja Kuriata.