Kilkuset biegaczy na starcie "Złotej Mili". Zobaczcie, co tam się działo!

Katarzyna Stacherczak
Kilkuset biegaczy wzięło udział w tegorocznej edycji "Złotej Mili". Tym razem miłośnicy aktywności fizycznej spotkali się na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym. Wydarzenie zorganizowano już po raz 32.! W tym roku uczestniczyli w nim również lekkoatleci z zaprzyjaźnionych z Częstochową miast: Altötting i Pforzheim.

Zawodnicy startowali w 17 biegach w różnych kategoriach wiekowych i na różnych dystansach.

Bieg główny mężczyzn wygrał Andrzej Kowalczyk (Kraków Athletics Team) z czasem 4 min. 23 sekund. Drugie miejsce zajął Michał Piątek z CKS Budowlani Częstochowa (4 min. 27 sek.). Podium uzupełnił jego kolega klubowy Konrad Simiński, który pokonał dystans jednej mili w czasie 4 min. 31 sek.

Wśród kobiet triumfowała Valentyna Veretska z czasem 5 min. 18 sek., druga była Sandra Michalak z Prefbetu Sonarol (5 min. 20 sek.), a trzecia Paulina Gaj z BZ Training System (5 min. 26 sek.). Tuż za podium uplasowała się Hanna Bigdowska z CKS Budowlani (5 min. 34 sek.).

W biegu "Złota Mila Częstochowy" wzięli także udział lekkoatleci z zaprzyjaźnionych z Częstochową miast: Altötting i Pforzheim. Jedynie jeden zawodnik z Pforzheim - Kevin Tepe - zdecydował się wystartować w biegu głównym (zajął piąte miejsce). Reszta natomiast wzięła udział w biegu integracyjno-rekreacyjnym. Pierwsze miejsce w tym biegu zajął z czasem 11:41 Justin Sträter z Pforzheim. Jako drugi linię mety przekroczył Adrian Etmański, reprezentant Altötting. Ivica Radomirovic (z Altötting) zameldował się na linii mety jako czwarty, a piąty był Michael Witt z Pforzheim. W Złotej Mili wystartowała również Stephanie Kopold z Altötting.

32. edycję Biegu Ulicznego „Złota Mila” zorganizowali: CKS Budowlani, Urząd Miasta Częstochowy, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Częstochowie oraz zarząd miejski Szkolnego Związku Sportowego w Częstochowie.