Kibice Rakowa na meczu z Górnikiem Zabrze. Fernando Santos był w Częstochowie na trybunach "Limanki"

OPRAC.:
Piotr Ciastek
Kibice Rakowa na meczu z Górnikiem Zabrze. Na trybunach trener kadry narodowej Fernando Santos Marek Tęcza
W sobotę mecz PKO Ekstraklasy w Częstochowie oglądało z trybun 5416 osób. Wśród nich znalazł się selekcjoner polskiej reprezentacji Fernando Santos.

Raków Częstochowa wygrał 2:0 z Górnikiem Zabrze w meczu 21. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Bramki dla Medalików zdobyli Vladislavs Gutkovskis i Jean Carlos. W 6. minucie pierwszą okazję do zdobycia gola stworzyli sobie goście za sprawą Lukasa Podolskiego. Jego uderzenie prawą nogą trafiło jednak w boczną siatkę. Cztery minuty później odpowiedzieli Czerwono-Niebiescy i zrobili to na tyle skutecznie, że piłka trafiła do siatki. Świetną akcję wykończył z kilkunastu metrów Vladislavs Gutkovskis, mocnym strzałem pokonując Daniela Bielicę. W 43. minucie na strzał spoza pola karnego zdecydował się Patryk Kun, ale dobrze ustawiony był między słupkami bramkarz Górnika. Kilkadziesiąt sekund później z akcją popędził jeszcze Ivi Lopez, jednak z ostrego kąta nie trafił w bramkę.

Drugą połowę gospodarze rozpoczęli od mocnego naporu na bramkę Górnika. Strzałów próbowali Gutkovskis, Ivi i Tudor, ale piłka nie wpadła do siatki. W 53. minucie Ivi spróbował strzału z rzutu wolnego, jednak piłka wylądowała na górnej siatce. W 67. minucie najwyżej w polu karnym wyskoczył Tomas Petrasek, ale jego strzał głową obronił Bielica. Bramkarz gości uratował także swoją drużynę w 70. minucie, kiedy mierzonym strzałem próbował go zaskoczyć Kochergin. W 75. minucie spod krycia uwolnił się Petrasek, jednak jego uderzenie głową było minimalnie niecelne. Napór częstochowian trwał dalej. W 77. minucie z 20 metrów uderzył Patryk Kun, ale na posterunku był Bielica. W 85. minucie swoją szansę miał Górnik. Jensen z bliskiej odległości nie trafił jednak do bramki. Tuż przed końcem z kontrą popędził samotnie Jean Carlos i pokonał bezradnego Bielicę, ustalając wynik.

W kolejnym ligowym meczu Medaliki na wyjeździe zagrają z Jagiellonią Białystok. Ten mecz zaplanowano na piątek, 24 lutego na godzinę 18:00. Na Limanowskiego Raków powróci natomiast w piątek 10 marca meczem ze Śląskiem Wrocław.

Raków Częstochowa - Górnik Zabrze 2:0 (1:0)

Bramki: Gutkovskis 10, Carlos 90

Raków: Kovačević - Tudor, Arsenić (37. Petrasek), Rundić, Carlos, Papanikolaou, Lederman (80. Berggren), Kun, Kochergin (80. Długosz), Ivi (80. Wdowiak), Gutkovskis (86. Musiolik)

Górnik: Bielica - Jensen, Bergstrom, Paluszek, Janża, Mvondo (62. Cholewiak), Kotzke, Wojtuszek (62. Włodarczyk), Pacheco (80. Vrhovec), Okunuki, Podolski (80. Dadok)

źródło: RKS Raków Częstochowa