Kibice na meczu Raków Częstochowa - Śląsk Wrocław. Gorący doping, ale na końcu remis

PC
Publiczność na meczu Rakowa Częstochowa. Gorący doping, ale na końcu remis
Publiczność na meczu Rakowa Częstochowa. Gorący doping, ale na końcu remis Piotr Ciastek
Tym razem na stadionie przy Limanowskiego w Częstochowie kibice Rakowa musieli pogodzić się z remisowym wynikiem w meczu ukochanej drużyny ze Śląskiem Wrocław.

Raków Częstochowa zremisował 1:1 ze Śląskiem Wrocław w meczu 28. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Na Limance gorąco dopingował niemal komplet widzów. Także na trybunie gości zebrało się sporo kibiców z Wrocławia. Niestety obie drużyny opuściły stadion z jedną branką na koncie.

W wyjściowej jedenastce znalazł się debiutant, Vladyslav Kochergin. Pierwsza połowa spotkania była dość wyrównana. Oba zespoły dążyły do zdobycia bramki, ale czujni byli przede wszystkim bramkarze, Kacper Trelowski i Michał Szromnik. Gol otwierający wynik spotkania padł dopiero w 45. minucie. Zdobył go Caye Quintana, dobijając swój własny strzał z bliskiej odległości.

W przerwie meczu trener Marek Papszun dokonał dwóch zmian. Na boisku pojawili się Ben Lederman i Mateusz Wdowiak. W 62. minucie Czerwono-Niebieskim udało się doprowadzić do wyrównania. Do piłki na 30. metrze od bramki rywali dopadł Patryk Kun i mocno uderzył po ziemi obok bezradnego Szromnika. Raków niesiony głośnym dopingiem kibiców szukał bramki dającej prowadzenie. W 82. minucie bliski szczęścia był Vladislavs Gutkovskis, ale w starciu z bramkarzem gości został znokautowany, a sędzia tego spotkania Tomasz Kwiatkowski nie zakwalifikował tego zagrania jako faul. Do końca spotkania wynik już się nie zmienił i oba zespoły podzieliły się punktami.

Kolejny mecz Czerwono-Niebiescy rozegrają na 16 kwietnia na wyjeździe z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza.

Raków Częstochowa - Śląsk Wrocław 1:1 (0:1)

Bramki: Kun 62 - Quintana 45

Raków: Trelowski - Tudor, Petrasek, Rundić, Kun, Sorescu (80. Sturgeon), Papanikolaou, Kochergin (46. Wdowiak), Ivi (83. Cebula), Gwilia (46. Lederman), Gutkovskis (87. Arak)

Śląsk: Szromnik - Tamas, Golla, Bejger, Garcia (84. Stiglec), Olsen (83. Mączyński), Schwarz, Janasik, Quintana (50. Sobota), Jastrzembski (55. Pich), Piasecki (83. Exposito)

Żółte kartki: Gwilia, Wdowiak, Tudor - Golla, Olsen, Jastrzembski, Schwarz

źródło: RKS Raków Częstochowa