Kibice dopisali na meczu Rakowa Częstochowa z Wartą Poznań. Raków wygrał! Sezon na Limanowskiego rozpoczęty

Piotr Ciastek
Kibice dopisali na meczu Rakowa Częstochowa z Wartą Poznań. Sezon na Limanowskiego rozpoczęty! Piotr Ciastek
Piękna pogoda nad stadionem Rakowa sprawiła, że kibice chętnie stawili się na obiekcie przy Limanowskiego. Jeszcze bardziej skłonił ich do tego początek sezonu Ekstraklasy. Zobaczcie, jak było!

Raków Częstochowa wygrał 1:0 z Wartą Poznań na inaugurację nowego sezonu PKO BP Ekstraklasy. Bramkę dla Medalików zdobył Vladislavs Gutkovskis w 79. minucie.

Pierwsze minuty upłynęły pod znakiem wzajemnego badania sił przez oba zespoły. W 35. minucie podaniem pomiędzy obrońcami Warty próbował zaskoczyć Ivi Lopez, ale bramkarz gości ubiegł Vladislavsa Gutkovskisa na przedpolu. Tuż przed przerwą Warta bliska była zdobycia bramki, ale strzał głową Szczepańskiego trafił w poprzeczkę.

Po zmianie stron gospodarze szukali bramki dającej prowadzenie. W 59. minucie bliski szczęścia był Ivi Lopez, a chwilę później na strzał z dystansu zdecydował się Deian Sorescu i dobijający Bogdan Racovițan również znalazł się w dogodnej sytuacji. Za każdym razem czujny w bramce był jednak Adrian Lis. Bramkarz gości obronił także strzał Vladislavsa Gutkovskisa w 63. minucie w sytuacji sam na sam i strzał głową Mateusza Wdowiaka w 65. minucie. Na pierwszą bramkę nowego sezonu musieliśmy zaczekać do 79. minuty. Precyzyjnym strzałem popisał się Vladislavs Gutkovskis i tym samym Raków objął prowadzenie. Był to jedyny bramkowy akcent tego spotkania.

O kolejne ligowe punkty zagramy w niedzielę, 31 lipca z PGE FKS Stalą Mielec. Natomiast już w najbliższy czwartek, 21 lipca w ramach II rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy UEFA przy Limanowskiego 83 Raków podejmie wicemistrzów Kazachstanu - FC Astana.

Raków Częstochowa - Warta Poznań 1:0 (0:0)

Bramki: Gutkovskis 79

Raków: Kovačević - Rundić, Arsenić, Racovițan, Sorescu (80. Długosz), Lederman, Papanikolaou, Tudor (67. Sturgeon), Ivi (85. Musiolik), Wdowiak (80. Kochergin), Gutkovskis (85. Piasecki)

Warta: Lis - Ivanov, Szymonowicz, Stavropoulos, Grzesik, Kopczyński, Kupczak (72. Kiełb), Matuszewski (90. Jakóbowski), Szczepański, Corryn, Mäenpää.

Żółte kartki: Tudor - Kiełb

źródło: RKS Raków