Jacek Czaplewski
Polska - Islandia 2:2
Polska - Islandia 2:2 Grzegorz Dembiński
Reprezentacja Polski zremisowała w towarzyskim meczu z Islandią 2:2 (1:1). To była próba generalna przed Euro. W przyszły poniedziałek zagramy ze Słowacją w Sankt Petersburgu.

Mecz Polska - Islandia 2:2

Selekcjoner Paulo Sousa wystawił jedenastkę zbliżoną do tej, która wybiegnie na Słowację. Nie zabrakło jednak niespodzianek. W obronie pojawili się Tomasz Kędziora z Pawłem Dawidowiczem, na wahadłach Przemysław Frankowski z Tymoteuszem Puchaczem, a w ataku obok Roberta Lewandowskiego zaczął Jakub Świerczok.

W pierwszych minutach mieliśmy duży problem z rozegraniem. Sousa wściekał się na Glika i Dawidowicza, którzy jego zdaniem zbyt wolno wyprowadzali piłkę. Słabo w tym względzie prezentował się także środek pola. Podsumowaniem tego fragmentu meczu okazał się stracony gol po rzucie rożnym.

Islandczycy grali twardo, o czym przekonał się choćby Glik. Lider defensywy po akcji bramkowej złapał się za łydkę, ale był w stanie kontynuować występ. Dość ostro potraktowanni zostali też Grzegorz Krychowiak czy Robert Lewandowski.

Polska na gola Islandii odpowiedziała osiem minut później. Akcję zaczął Robert Lewandowski, a zakończył ją w polu karnym Piotr Zieliński - po podaniu Puchacza:

W drugiej połowie zmienił się skład, ale nie zmienił specjalnie obraz gry. Po naszej stronie dalej kulało rozegranie, a Islandia wykorzystała błąd Krychowiaka i ponownie objęła prowadzenie.

Najlepsze okazje na wyrównanie zmarnowali najpierw wprowadzeni Kacper Kozłowski oraz Przemysław Płacheta. Dopiero chwilę przed końcem wynik na 2:2 ustalił Karol Świderski.

Był to piąty mecz za kadencji Sousy i zarazem trzeci z przynajmniej dwiema straconymi bramkami. Pod wodzą Portugalczyka nie straciliśmy bramki jedynie przeciw Andorze.

Piłkarz meczu: Ogmundur Kristinsson