Karol Borecki i Piotr Krogulec na podium Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

(su)
Piotr Krogulec (z lewej) i Karol Borecki wrócili z olimpiady ze srebrnymi medalami. arc
Reprezentanci częstochowskich klubów z sukcesami rywalizowali w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w pięcioboju nowoczesnym, która odbyła się w Warszawie. W dwuboju znakomicie spisał się Piotr Krogulec.

W dwuboju znakomicie spisał się Piotr Krogulec. Zawodnik CKP Pirania zajął drugie miejsce. W pierwszej dziesiątce znalazło się jeszcze czworo częstochowian. Maciej Knysak (UKS Atut) zajął 5. miejsce, Szymon Parafiniak (Pirania), był 6., Małgorzata Osmola (UKS 48) 7., a Olga Ziębińska (Atut) 10. Na dalszych miejscach uplasowali się: 11. Klaudia Rumikn, 12. Patryk Sobalkowski, 24. Izabela Sobalkowska, 25. Kacper Wąsowicz, 27. Anastazja Gromakowska (wszyscy Atut).

W trójboju wicemistrzem Polski został Karol Borecki (UKS 48). Lokaty pozostałych częstochowian: 16. Jacek Włodarczyk, 19. Izabela Nabiałczyk, 20. Elżbieta Kała (wszyscy UKS 48), 22. Adrian Tomecki (UKS Atut), 24. Martyna Bosiacka, 25. Dawid Bryła (oboje UKS 48), 30. Mateusz Szejn (Atut).
W punktacji klubowej UKS 48 zajął 4. miejsce, UKS Atut 5., a Pirania 11. Kadra województwa śląskiego z Boreckim, Włodarczykiem i Tomeckim w składzie była 4. w klasyfikacji sztafet, Śląskie I (Bosiacka, Nabiałczyk, Kała) 7., a Śląskie II (Nawrocka, Osmola, Borecka) 8. W punktacji łącznej województwo śląskie zajęło 3. miejsce. Częstochowską młodzież trenują: Janusz Bosiacki (UKS Atut), Piotr Mysza (Pirania) i Katarzyna Wąsowicz (Atut).

W finałach wystartowało 128 zawodników i zawodniczek z całej Polski, którzy przebrnęli przez pięć eliminacji i mistrzostwa województwa.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0