Justyna Nowak mistrzynią Polski

(su)
Justyna Nowak wygrała z dużą przewagą. Fot. JACENTY DĘDEK
Ze złotym medalem powróciła z Mistrzostw Polski Seniorek w podnoszeniu ciężarów Justyna Nowak. Zawodniczka KS Polonia Częstochowa zajęła pierwsze miejsce w kat. 75 kg uzyskując wynik 167,5 kg (75+92,5).

Ze złotym medalem powróciła z Mistrzostw Polski Seniorek w podnoszeniu ciężarów Justyna Nowak. Zawodniczka KS Polonia Częstochowa zajęła pierwsze miejsce w kat. 75 kg uzyskując wynik 167,5 kg (75+92,5). Wygrała z dużą przewagą wyprzedzając o 15 kg Katarzynę Stachowiak z Promienia Opalenica. W tabeli Sinclaira zajęła piąte miejsce. Dodać należy, że nasza zawodniczka jest tegoroczną maturzystką.

- Udany występ miała Anna Ociepa. Poprawiła swój rekord z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży o 5 kg i zajęła w kat. 58 kg piątą pozycję. Jej rezultat to 117,5 kg (52,5+65).
Można być zadowolonym z jej występu. Startowała w bardzo silnie obsadzonej kategorii. Wszytkie zawodniczki z pierwszej czwórki to kadrowiczki z reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy - powiedział Waldemar Chwastowski, trener KS Polonia.

Także w klasyfikacji drużynowej Polonia uplasowała się na piątej pozycji, a śląskie wśród województw zajęło piąte miejsce.

Szkoleniowiec żałuje tylko że w zawodach nie mogła wystąpić Marta Fajge, brązowa medalistka MP do lat 20.

Częstochowiance nie udało się zbić wagi do 48 kg. Zgłoszona została do tej kategorii i zgodnie z przepisami nie mogła startować w wyższej. Równolegle w Sokołowie Podlaskim rozegrane zostały Mistrzostwa Polski chłopców do lat 18. W kat. do 105 kg Marcin Lewandowski z KS Polonia zajął 5. miejsce, uzyskując w dwuboju 200 kg (90+110). Sebastian Waksmański z LKS-u Myszków był w kat. 69 kg ósmy. Osiągnął w dwuboju 190 kg (85+105).

Ciężarowy sezon dobiega końca. Częstochowianie wybierają się jeszcze na turniej dla juniorów, który odbędzie się w Łazach. Poźniej czeka ich letnie roztrenowanie.