Jura mistrzem Śląska

(su)
Ekipa Jury VIV Alfa Częstochowa zajęła drużynowo pierwsze miejsce podczas rozegranych w Wilamowicach Mistrzostw Śląska w kolarstwie szosowym. W młodzikach triumfował Kornel Osicki (Jura), drugie miejsce zajął Kamil ...

Ekipa Jury VIV Alfa Częstochowa zajęła drużynowo pierwsze miejsce podczas rozegranych w Wilamowicach Mistrzostw Śląska w kolarstwie szosowym.
W młodzikach triumfował Kornel Osicki (Jura), drugie miejsce zajął Kamil Markowski. Emil Pydziński był czwarty, Łukasz Pruciak - dziesiąty (obaj Jura), a Mateusz Chmurzewski (Marcar Błękitni Koziegłowy) - 23.

W młodziczkach zwyciężyła Ewelina Buziak z Marcaru. Druga była Nina Halbiniak (Jura), a trzecia Agnieszka Psonka (Marcar). Buziak była w kat. open 5., Halbiniak 6, a Psonka 7. W kat. open drugie miejsce zajęła Magdalena Pyrgies (Jura), która wygrała kat. juniorek młodszych.
W juniorach zwyciężył Krzysztof Barczyk z Semeksu Kolejarz Częstochowa. Czwartą lokatę zajął Michał Pilarski (Jura). W juniorach młodszych 11. był Konrad Jasik (Marcar).

Reprezentująca barwy Jury Marlena Pyrgies wystartowała w Szkocji w II serii Pucharu Świata w MTB. Zaliczyła znakomity występ zajmując pierwsze miejsce.
Damian Psonka z Marcaru po raz pierwszy jako junior wystartował w wyścigu wieloetapowym. XXI Międzynarodowy Wyścig Kolarski był jednocześnie Mistrzostwami Polski LZS. Ścigali się w nim m.in.: Chorwaci, Rosjanie i Kanadyjczycy. Zawody odbyły się w Dobczycach niedaleko Wieliczki.
Na 105 startujących, Psonka zajął generalnie 42. miejsce. W czasówce był 59., na pierwszym 70-kilometrowym etapie wypadł bardzo dobrze zajmując 8. pozycję. Znacznie gorzej poszło mu dzień później na 135-kilometrowej trasie. Dojechał do mety na 73. pozycji.