Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jak płacić za gaz?

(vig)
Nowe rachunki za zużycie gazu przysporzyły wielu kłopotów.  Foto: JAKUB MORKOWSKI
Nowe rachunki za zużycie gazu przysporzyły wielu kłopotów. Foto: JAKUB MORKOWSKI
Dużo zamieszania wśród mieszkańców naszego miasta sprawiły ostatnie rachunki za gaz. Użytkownicy otrzymali cztery kartki rachunku i wielu z nich - w większości osoby starsze - nie mogły się w nim rozeznać.

Dużo zamieszania wśród mieszkańców naszego miasta sprawiły ostatnie rachunki za gaz. Użytkownicy otrzymali cztery kartki rachunku i wielu z nich - w większości osoby starsze - nie mogły się w nim rozeznać. W naszej redakcji rozdzwoniły się telefony z pytaniem, dlaczego gazownia tak skomplikowała życie klientom.
- Przecież to absurd! - uważa nasz Czytelnik Wiesław Jagusiak. - Jeden rachunek opiewa należną kwotę za gaz do 31 grudnia ubiegłego roku, a drugi od początku roku do połowy stycznia. A ja wtedy zużyłem gazu o wartości 80 groszy! Po co mi teraz było wystawiać na to oddzielny rachunek? Za sam abonament i opłaty przesyłowe płacę znacznie więcej, bo ponad 6 zł.

Czytelników zdenerwowało także, że gazownia przysłała im jeszcze dodatkowe rachunki: jeden sumujący te dwa pierwsze: do końca roku i do połowy stycznia oraz prognozujący - do połowy marca.
- Jak nie szkoda na to papieru? - komentuje częstochowianin Bogdan Kleszcz. - Czy nie wygodniej byłoby, gdyby, tak jak dotąd, chodził inkasent?
Tymczasem - jak tłumaczy Mariusz Niestrój, dyrektor ds. marketingu Górnośląskiej Spółki Gazowniczej w Zabrzu, te uciążliwości dla odbiorców gazu są przejściowe. A zmiany są spowodowane restrukturyzacją sektora gazowniczego.

- 1 stycznia ze struktur Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa wyodrębniono 23 spółki dystrybucyjne, działające w całym kraju. Jedną z nich jest Górnośląska Spółka Gazownictwa w Zabrzu, która przejęła Górnośląski Zakład Gazowniczy w Zabrzu (podlegała mu Częstochowa) i Zakład Gazowniczy w Opolu. Na dzień zmiany trzeba było wystawić dwa rachunki: do 31 grudnia i od 1 stycznia - tłumaczy dyr. Niestrój. - To opłata miesięczna, niezależna od zużycia gazu. Nie będzie już pobierana w następnym miesiącu. Jeśli zapłacimy rachunek prognozowany za marzec, to gdy przyjdzie inkasent, nie będziemy już regulować za ten okres zużycia gazu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na czestochowa.naszemiasto.pl Nasze Miasto