Wybierz region

Wybierz miasto

  Złote Przeboje UNIVERSE

  Akademickie Centrum Kultury i Sportu - Klub Politechnik
  Częstochowa, ul. Al. Armii Krajowej/23/25, +48 34 361 50 80

  18:00 - 19:30 Wczoraj, 16 lutego

  • 50zł

  „UNIVERSE” to legenda... Od debiutu w 1983r., kiedy duet Mirosław Breguła-Henryk Czich podczas XX Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu wykonał kultowy utwor „Mr. Lennon” , zespoł nieprzerwanie koncertuje, wydaje nowe płyty, jest ciągle obecny na polskiej scenie muzycznej z własnym oryginalnym brzmieniem i niepowtarzalnym repertuarem.
  W latach 1991-2008 muzycy wydali trzynaście albumow, poczynając od „The Best of Universe” aż po ostatni krążek:”Mijam jak deszcz”. Wiele z utworow bezsprzecznie zyskało status przebojow:„Wołanie przez ciszę”, „Głupia żaba”, „Ty masz to, czego nie mam ja”, „Ja, taki fajny gość”, „Tacy byliśmy”, „Blues na wpoł do piątej rano”, „Bo to taka piękna miłość”. Zespoł nagrywał też z najważniejszymi osobistościami sceny muzycznej, jak chociażby śpiewana z Beatą Kozidrak piosenka „Tyle chciałem ci dać”.
  Rok 2008 przyniosł płytę „Mijam jak deszcz”, będącą pożegnaniem „Universe” z jego wspołzałożycielem i wokalistą Mirosławem Bregułą, ktory odszedł w tragicznych okolicznościach 2 listopada 2007r. Płyta zawiera największe przeboje Zespołu w nowych aranżacjach, a także nowe kompozycje nagrane przez Bregułę na kilka miesięcy przed jego śmiercią, w tym poruszający utwor „Raz wrog, raz brat”.
  Obecnie Zespoł tworzy sześciu wykonawcow: Henryk Czich – wspołzałożyciel i obecny lider Zespołu - wokal, instrumenty klawiszowe, Wojciech Wesołek – wokal,gitara, Damian Filipowski – gitara, Marek Kopecki -gitara basowa, Grzegorz Krzykawski - perkusja, Marek Jagucki - instrumenty klawiszowe.
  Dzień dzisiejszy Universe to niezliczone koncerty w kraju i poza granicami, krajowe i międzynarodowe zloty fanow, ktorzy zawsze doskonale orientowali się w dorobku i poczynaniach Zespołu, własna internetowa rozgłośnia UNIVERSE, ktora non stop nadaje przeboje Grupy,i te najbardziej znane, nagradzane na festiwalach, konkursach czy plebiscytach, i te mniej znane szerszej publiczności kompozycje. Liczne nagrania, wywiady telewizyjne i radiowe. Nie bez przyczyny Zespoł ”Universe” został uhonorowany własną gwiazdą w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki w Opolu.
  Podczas obecnej trasy koncertowej jednym z chętniej przez muzykow wykonywanym utworow jest piosenka „W perły zmienić deszcz”- wszak „UNIVERSE” to prawdziwa Perła Polskiej Muzyki.

  Organizacja koncertu: Agencja Mediowa PG-ART

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]