III liga koszykówki - porażki AZS-u i Polonii

(su)
Dla zespołów z naszego regionu miniona kolejka nie była udana. AZS WSZ Częstochowa przegrał na wyjeździe z AZS-em Politechnika Opole 79:101 (20:22, 14:36, 17:16, 28:27).

AZS WSZ: Ładniak 24 (7x3), Nalewajka 13, Olejnik 12 (2), Morawski 9 (2), Woźnica 9, Piech 6, Kubicki 4, Cieśla 2, Deleżyński 0, Cieślar 0, Konstanciak.

Polonia Złomrex BMD Poraj do połowy spotkania utrzymywała kontakt z Hawajskimi Koszulami Żory, przegrywając tylko 38:42. Drugą połowę goście wygrali bardzo wyraźnie. Mecz zakończył się wynikiem 92:67. W pozostałych spotkaniach AZS Gliwice pokonał na wyjeździe MCKiS Jaworzno 80:69, a CKS Czeladź II uległ u siebie Mickiewiczowi Katowice II 76:80. GTK Gliwice – Zagłębie Sosnowiec (brak wyniku).
W tabeli prowadzą z 10 punktami Hawajskie Koszule. Po 9 pkt. mają AZS Gliwice, AZS Opole i Mickiewicz. AZS WSZ zajmuje z 8 pkt. 5. miejsce, a Polonia, która zgromadziła 6 pkt. plasuje się na 7. pozycji.