Gol Częstochowa - Unia Racibórz 0:3: Częstochowianki poza Pucharem Polski [ZDJĘCIA]

Tekst i zdjęcia: Krzysztof Kłusek
Gol Częstochowa odpadł z Pucharu Polski. Nasze piłkarki przegrały z Unią Racibórz. Rywalki to mistrzynie Polski, nic dziwnego, że Gol Częstochowa wyraźnie przegrał.

RTP Unia Racibórz to Mistrzynie Polski z roku 2009 2010 2011 2012 ; Zdobywczynie Pucharu Polski 2010 2011 2012 : Halowe Mistrzynie Polski z 2008 2009 2011 2012 . Drużyna z bardzo dużymi szansami na Mistrzostwo kraju w 2013 . Pięć zawodniczek powołanych do kadry Polski .

Wiedząc o tym zawodniczki Gola dzielnie przystąpiły do walki . W pierwszej połowie meczu walczyły jak równy z równym . I tak było do 39 minuty kiedy to Słowaczka Dominika Syrkova strzeliła gola dla przeciwniczek . I od tego momentu zaczęła się zwiększać systematycznie przewaga zawodniczek z Raciborza. Druga połowa praktycznie rozgrywała się na naszej części boiska .

Od czasu do czasu nasze zawodniczki kontrowały ale bez większego powodzenia . Przegrana z tak utytułowanymi zawodniczkami nie przynosi ujmy dla piłkarek ISD AJD Gol Częstochowa . Zwycięstwo byłoby sensacją .

Gol Częstochowa - RTP Unia Racibórz -0 - 3 (0 - 1)

0 - 1 Dominika Sykorova 39', 0 - 2 Gloria Chinasa Okora 50', 0 - 3 Gloria Chinasa Okora 69'

W 81 minucie Anna Żelazko (RTP Unia Racibórz ) otrzymała żółtą kartkę .