Gniazdów: I Mistrzostwa Śląska TREC PTTK. Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach

AH
arc Urząd Miasta i Gminy Koziegłowy
Gniazdów: I Mistrzostwa Śląska TREC PTTK. Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach. Jedną z głównych atrakcji I Festiwalu Miłośników Koni i Muzyki "Z Kopyta", który w miniony weekend odbywał się w Gniazdowie, była pierwsza edycja Otwartych Mistrzostw Śląska TREC PTTK, czyli w jeździectwie turystycznym. Uczestnicy na swoich rumakach zmierzyli się w trzech konkurencjach i mieli do pokonania wiele przeszkód.

Dla uczestników przygotowano w sobotę konkurencję sprawdzającą orientację w terenie (POR), a w niedzielę doszło do prób tempa (PA) oraz PTV, czyli próbie terenowej, która odbyła się na nowo oddanym do użytku torze T.R.E.C. w Gniazdowie. Uczestnicy mieli do pokonania kilkanaście przeszkód. Przygotowaniem mistrzostw zajęli się Marcin Musiał i Jakub Musiał ze Stajni Rosochacz – medaliści Mistrzostw Polski w T.R.E.C.

Niedzielne zawody zgromadziły kilkuset widzów, którzy z zapartym tchem przyglądali się efektownym jeździeckim zmaganiom. Imprezie towarzyszyły także efektowne pokazy, m.in. reiningowy w wykonaniu Marcina i Jakuba Musiałów, łucznictwa konnego, dżigitówki (akrobacje na koniu) oraz ekstremalny pokaz kowbojski pełen adrenaliny.

Ostatecznie I Mistrzostwa Śląska TREC PTTK wygrał Dawid Malinowski, który w trzech konkurencjach wywalczył 331 punktów. Za jego plecami znalazły się Agnieszka Dobosz i Natalia Musialik (obie po 317 punktów). Za podium rywalizację ukończyli natomiast Julia Sikorska (298), Karolina Irzwikowska (297), Anastazja Hołda (283), Dominika Pietruszczak (265), Patryk Leśniak (241), Marcin Kaszyca (234), Karolina Makowska (219), a także Roksana Cholewka (167).