Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Gdzie stoją fotoradary? Nowy jest już na drodze między Częstochową a Olsztynem

Piotr Ciastek
Piotr Ciastek
Wideo
od 16 lat
Uwaga kierowcy! Nowy fotoradar już stoi na drodze krajowej nr 46 między Częstochową a Olsztynem. Mieszkańcy miasta od lat apelowali o zwiększenie bezpieczeństwa na tej ruchliwej i niebezpiecznej trasie.

Sprawdź te lokalizacje - kliknij TUTAJ!

Nowy fotoradar stanął na drodze między Częstochową a Olsztynem

DK 46 między Częstochową a Olsztynem to popularna droga wśród mieszkańców i turystów wybierających się na Jurę Krakowsko-Częstochowską. Codziennie też mieszkańcy regionu dojeżdżają tą trasą do szkół i zakładów pracy. Nie raz doszło na niej do wypadków i kolizji. Szczególnie niebezpieczny jest prosty odcinek drogi przebiegający tuż przy stacjach benzynowych na wysokości Odrzykonia. To właśnie to miejsce GDDKiA wybrała na usytuowanie nowego fotoradaru.

- Lokalizacja fotoradaru w Olsztynie została wytypowana przy współpracy z katowickim oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, który wskazał tą lokalizację jako miejsce niebezpieczne z uwagi na liczne zdarzenia drogowe. Po uzyskaniu pozytywnej opinii Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zdecydowano o objęciu tego miejsca nadzorem fotoradaru. Zadanie to realizuje GDDKiA we współpracy z Gminą Olsztyn - informuje Biuro Informacji i Promocji, Wydział Komunikacji, Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

Radar został już zamontowany w skrzynce, więc kierowcy muszaysie liczyć z karami za złamanie przepisów drogowych.

DK46 to droga niebezpieczna dla pieszych i dla kierowców

Mieszkańcy Olsztyna mają nadzieję, że fotoradar nie będzie tylko skarbonką, ale i znacznie poprawi bezpieczeństwo w tym miejscu.

- Są momenty, nawet w ciągu tygodnia, że nie da się tutaj przejść po pasach na drugą stronę ulicy. Najgorzej jest oczywiście w sezonie w weekendy, gdzie rozpędzeni turyści gnają na Jurę. Nie raz widziałam wyprzedzanie na pasach albo całej kolumny samochodów. Oby ten fotoradar w końcu pomógł - mówi pani Monika, mieszkanka Olsztyna.

Wypadków i kolizji w tym miejscu było naprawdę sporo. W październiku 2019 roku trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku, do którego doszło właśnie w Odrzykoniu. Wśród rannych było dwuletnie dziecko. Kilka lat wcześniej w 2013 roku w wypadku samochodowym na tej drodze zginęły dwie kobiety.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na czestochowa.naszemiasto.pl Nasze Miasto