Fundacja Chrześcijańska Adullam zawsze pomaga. Pandemia nie przeszkodzi ZDJĘCIA

js
Fundacja Chrześcijańska Adullam w Częstochowie wydaje codziennie dziennie około 550 dwudaniowych obiadów. Pandemia nie przerywa działalności Fundacji.

Również w Wielkanoc nie zapomniano o podopiecznych, bezdomnych, ubogich. W rozwiezieniu świątecznych śniadań pomogła Straż Miejska.

Akcja „Śniadanie Wielkanocne” to działania charytatywne realizowane od kilku lat przez Partnerstwo na Rzecz Aktywności Lokalnej „Stare Miasto – Nowe Życie” . Fundacja Chrześcijańska Adullam przygotowała ok. 350 paczek wielkanocnych dla osób starszych, schorowanych samotnych i muszących przebywać w domu ze względu na stan zdrowia. Ci - którzy mogli - osobiście odbierali paczki w siedzibie fundacji Adullam przy ul. Krakowskiej. Akcję wydawania paczek zabezpieczali częstochowscy strażnicy miejscy.

Straż Miejska rozwiozła również w Wielką Sobotę ponad 40 paczek z artykułami spożywczymi i potrawami wielkanocnymi. Paczki trafiły do osób samotnych i chorych, które z różnych względów nie mogły osobiście przybyć i odebrać świąteczną paczkę. Dzięki pomocy strażników miejskich wszystkie mieszkanki i wszyscy mieszkańcy Częstochowy będą mogli w niedzielę wielkanocną zasiąść do uroczystego śniadania i godnie spędzić święta.

Akcja „Śniadanie Wielkanocne” organizowana przez Fundację Chrześcijańską Adullam odbyła się pod honorowym patronatem prezydenta Częstochowy.

Fundacja prowadzi stołówki bezpłatnego żywienia, miejsca noclegowe, świetlice terapeutyczne, punkty wydawania pomocy materialnej (np.: odzieży) i inne. Wspiera podopiecznych poprzez porady psychologiczne i prawne. Prowadzi punkty poradnictwa z zakresu przeciwdziałania alkoholizmowi.
Stołówka charytatywna jest podstawowym działaniem Fundacji od czasu jej powołania. W stołówce przygotowywanych i wydawanych jest dziennie około 550 dwudaniowych obiadów wraz z pieczywem dla osób i rodzin (w tym dzieci) będących w trudnej sytuacji socjalnej, ubogich, niezaradnych życiowo, niepełnosprawnych, bezrobotnych, bezdomnych, zagrożonych bezdomnością, długotrwale chorych, bezradnych w sprawach opiekuńczo-wychowawczych i prowadzeniu gospodarstwa domowego, itp. Osoby korzystające ze stołówki mogą zjeść obiad na miejscu przy stolikach lub zabrać z sobą w pojemnikach. Dodatkowo wśród zgłaszających się po pomoc rozdzielany jest chleb, słodkie wypieki i inne artykuły spożywcze otrzymywane od prywatnych darczyńców. Stołówka czynna jest przez 6 dni w tygodniu (z wyłączeniem dni świątecznych i niedziel). W niedzielę i święta obiady przygotowywane są dla mieszkańców Schroniska „Adullam” przy ul. Krakowskiej 34 i Legionów 50A. Zimą w czasie niskich temperatur posiłki przygotowywane są również dla osób korzystających z Ogrzewalni Miejskiej oraz osób bezdomnych przebywających w miejscach niemieszkalnych (np. pustostany, ogródki działkowe, parki itp.) gdzie posiłki dowożone są przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Częstochowie przez Straż Miejską – zwłaszcza w nocy.

Kryzys klimatyczny, kryzys demograficzny?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie