Finał i liga

(su)
We wtorek odbył się na stadionie Włókniarza półfinał Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych. Częstochowski duet zajął pierwsze miejsce i awansował do turnieju finałowego.

Znakomicie spisał się Zbigniew Czerwiński, który ueległ jedynie Krzysztofowi Kasprzakowi. Udany występ zaliczył także Adam Pietraszko. Nasz duet nie przegrał ani jednego biegu; w trzech zwyciężył podwójnie, a dwa zakończył remisowo. Drugie miejsce i awans do finału niespodziewanie wywalczył Kolejarz Rawicz pozostawiając w pobitym polu m.in. Unię Leszno i Plusssz Polonię Bydgoszcz.

Wyniki: 1. Top Secret 25: Czerwiński 17 (3,3,3,2,3,3), Pietraszko 8 (1,2,2,1,2,d), 2. Kolejarz 23: Świderski 13, Nowaczyk 10, 3. Stal Strabag Gorzów 23: Hlib 17, Śpiewanek 6, 4. Unia L. 19: Kasprzak 17, Kościuch 2, 5. Plusssz 17: Umiński 8, Czechowski 7, 6. Intar Przegląd Żużlowy Ostrów Wlkp. 10: Jaziewicz 5, Dąbrowski 5, 7. Kolejarz Opole: Sekula 6, Klyk 3.

Z innych turniejów do finału awansowali: Unia Tarnów, GTŻ Primus Grudziądz, RKM Rybnik, ZKŻ quick-mix Zielona Góra i, jako gospodarze, Polonia Piła.
Dziś z Wybrzeżem

Kolejne zawody odbędą się na częstochowskim torze już dziś. Top Secret Włókniarz zmierzy się w przełożonym z 18 maja pojedynku ligowym z Lotosem Wybrzeże Gdańsk. Początek meczu o godz. 17.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?