Exact Systems Norwid wygrał z ostatnim MCKiS-em Jaworzno. To siedemnaste zwycięstwo naszej drużyny

OPRAC.:
Bartłomiej Romanek
Z 17 zwycięstwa w sezonie cieszyli się w sobotę siatkarze 1-ligowego Exact Systems Norwida. Częstochowianie wygrali w Jaworznie z ostatnim w tabeli MCKiS-em 3:1 i wrócili na 4. miejsce w tabeli Tauron 1 Ligi.

Faworytem meczu w Jaworznie był Exact Systems Norwid. Co prawda gospodarze w marcu zaczęli grać zdecydowanie lepiej niż w poprzednich miesiącach, ale w meczu z częstochowskim zespołem za wiele nie zwojowali. Siatkarze z Jaworzna poważnie postawili się w pierwszym secie, ale w meczu udało im się wygrać tylko jednego seta. MCKiS triumfował tylko w 3 partii. W pozostałych trzech setach górą byli częstochowianie, którzy zgodnie z przewidywaniami wywieźli z Jaworzna 3 punkty.

Po wygranej w Jaworznie siatkarze Exact Systems Norwida cieszyli się z 17 wygranej w sezonie i z powrotu na 4. miejsce w tabeli Tauron 1 Ligi. Do końca rundy zasadniczej częstochowianie zagrają jeszcze z Krispolem Września i BBTS-em Bielsko-Biała. Po 26 rozegranych meczach mają 48 punktów.

MCKiS Jaworzno – Exact Systems Norwid Częstochowa 1:3 (27:29, 20:25, 25:23, 18:25)

Exact Systems Norwid: Kowalski, Kogut, Mucha, Kryński, Szewczyk, Usowicz, Wasilewski (libero) – Franczak.

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?